Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ban Ki Mun za zniszczeniem w Syrii broni chemicznej pod kontrolą ONZ

0
Podziel się

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zaapelował w poniedziałek o
utworzenie w Syrii nadzorowanych przez ONZ stref, gdzie broń chemiczna zostałaby zniszczona.

bErTBTAR

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun zaapelował w poniedziałek o utworzenie w Syrii nadzorowanych przez ONZ stref, gdzie broń chemiczna zostałaby zniszczona.

Zapowiedział, że aby przezwyciężyć "kłopotliwy paraliż" Rady Bezpieczeństwa ONZ, może jej zaproponować utworzenie tych stref, jeśli oenzetowscy inspektorzy potwierdzą wykorzystanie w konflikcie syryjskim zakazanej broni.

"Badam możliwość zwrócenia się w trybie pilnym do Rady Bezpieczeństwa o to, aby doprowadziła do natychmiastowego przekazania zapasów broni chemicznej do specjalnych stref w Syrii, gdzie mogłyby być złożone i zniszczone" - dodał.

bErTBTAT

Ban Ki Mun z zadowoleniem przyjął poniedziałkową propozycję rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, aby Syria zgodziła się na objęcie jej arsenałów broni chemicznej kontrolą międzynarodową.

Sekretarz generalny ONZ jest zdania, że jeśli Syria przystanie na tę propozycję, wspólnota międzynarodowa powinna przeprowadzić "bardzo szybką akcję", aby upewnić się, że arsenały te zostały zniszczone.

Szef syryjskiej dyplomacji Walid el-Mualim powiedział w poniedziałek w Moskwie na spotkaniu z ministrem Ławrowem, że Syria z zadowoleniem przyjmuje rosyjską inicjatywę. (PAP)

jo/ mc/

bErTBTAZ

14543415 14543285

bErTBTBu
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)