Notowania

spotkanie
02.02.2011 11:46

Będą robocze spotkania BBN z jego rosyjskim odpowiednikiem

BBN i Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zamierzają utworzyć forum stałej współpracy - powiedział w środę PAP szef BBN Stanisław Koziej.

Podziel się
Dodaj komentarz

BBN i Rada Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej zamierzają utworzyć forum stałej współpracy - powiedział w środę PAP szef BBN Stanisław Koziej.

Od poniedziałku do środy w Polsce gościł sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej Nikołaj Patruszew. Obie instytucje podpisały plan współpracy na najbliższe dwa lata.

"Plan zakłada spotkania grup roboczych. Chcemy rozpocząć dyskusję od wzajemnego poinformowania się o strategicznych założeniach naszych doktryn bezpieczeństwa, przedyskutować, co nas łączy, a gdzie mamy różne zdania" - powiedział szef BBN.

"Rozmowy mają dotyczyć, m.in. relacji Rosji z NATO i Unią Europejską, zagrożeń transgranicznych, które częściej łączą niż dzielą. W kolejnych spotkaniach będziemy rozpatrywali problemy stosunków dwustronnych w dziedzinie bezpieczeństwa militarnego i pozamilitarnego" - dodał Koziej.

Poinformował, że Patruszew zaprosił go do Rosji na jesienne spotkanie szefów instytucji podobnych do BBN i Rady. "Chcielibyśmy w przyszłości doprecyzować porozumienie między naszymi instytucjami, by ustanowić stałe forum dialogu polsko-rosyjskiego w sprawach bezpieczeństwa" - zapowiedział.

Koziej powiedział, że temat badania katastrofy smoleńskiej pojawił się w rozmowach jedynie sygnalnie, ponieważ obie prezydenckie instytucje nie zajmują się tą sprawą bezpośrednio.

Z Patruszewem spotkał się także minister obrony Bogdan Klich. Jak powiedział rzecznik MON Janusz Sejmej, również w tej rozmowie poruszono sprawy relacji Rosji z UE i NATO, także w kontekście nowej koncepcji strategicznej, oraz dwustronnych stosunków wojskowych.(PAP)

brw/ bos/

Tagi: spotkanie, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz