Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Będzie film o "Przypadkach księdza Grosera" wg prozy Grzegorczyka

0
Podziel się

W 2010 roku zostanie nakręcony film na podstawie trylogii
"Przypadki księdza Grosera" Jana Grzegorczyka. Trwają prace nad scenariuszem i rozmowy z aktorami
na temat obsadzenia głównych ról - powiedział autor powieści PAP w środę w Gorzowie Wlkp., gdzie
promował swoje najnowsze książki - "Chaszcze" i "Pieśń słoneczna Róży Bluszcz".

bEgZYthh

W 2010 roku zostanie nakręcony film na podstawie trylogii "Przypadki księdza Grosera" Jana Grzegorczyka. Trwają prace nad scenariuszem i rozmowy z aktorami na temat obsadzenia głównych ról - powiedział autor powieści PAP w środę w Gorzowie Wlkp., gdzie promował swoje najnowsze książki - "Chaszcze" i "Pieśń słoneczna Róży Bluszcz".

"Przypadki księdza Grosera" Jana Grzegorczyka, to trzy powieści - "Adieu", "Trufle" i "Cudze pole" - o życiu polskich księży, ich postawach i dylematach, umieszczone na tle współczesnych wydarzeń i polemik, jak atak terrorystyczny na Nowy Jork, sprawa arcybiskupa Paetza czy spory o Radio Maryja. Punktem łączącym trylogię jest główny bohater, ksiądz Groser, który jest też pisarzem.

"Cieszę się, że ta proza trafiła także do ludzi spoza Kościoła. To dla mnie najważniejsze, by tworzyć wartościową literaturę popularną w myśl zasady Rene Chateaubrianda: Pisz rzeczy religijne tak, by młody niedowiarek chłonął je jak gorszącą powieść" - powiedział PAP pisarz.

bEgZYthj

Autorem scenariusza, który ma być gotowy do połowy lutego 2010 roku, jest Andrzej Gołda, producentem - Henryk Romanowski, który wyprodukował takie filmy jak "Co słonko widziało?" i "Rysa".

Film wyreżyseruje Tomasz Wiszniewski, który podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2007 roku zdobył nagrodę dla najlepszego reżysera za obraz "Wszystko będzie dobrze".

Grzegorczyk powiedział, że trwają rozmowy z wybitnymi polskimi aktorami na temat obsadzenia głównych ról. "O obsadzie ostatecznie będzie można mówić po ukończeniu scenariusza" - dodał.

Pisarz przygotowuje się teraz do wydania zbioru dziesięciu opowiadań pt. "Dekalog księdza Grosera", który ma być jego pożegnaniem z postacią kontrowersyjnego duchownego. (PAP)

bEgZYthp

mrd/ hes/

bEgZYthK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)