Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Belgia: Rozbił się samolot ze spadochroniarzami, 11 zabitych

0
Podziel się

#
dochodzą okoliczności wypadku i ostateczna liczba ofiar
#

bErZUqdh

# dochodzą okoliczności wypadku i ostateczna liczba ofiar #

19.10. Bruksela (PAP/AFP, dpa, Media) - Wiozący spadochroniarzy jednosilnikowy samolot Pilatus Porter rozbił się w sobotę w prowincji Namur na południu Belgii. W wypadku zginęło wszystkich 11 ludzi, którzy znajdowali się na pokładzie maszyny - poinformowały lokalne władze.

Samolot spadł na pole w miejscowości Marchovelette. Około 10 minut wcześniej wystartował ze sportowego lotniska Namur/Temploux, by dokonać zrzutu spadochroniarzy nad pobliskim miasteczkiem Fernelmont.

bErZUqdj

Na pokładzie maszyny było 11 osób - 10 spadochroniarzy i pilot. Przyczyny katastrofy, która nie spowodowała żadnych szkód na ziemi, nie są na razie znane.

"Prawdopodobnie podczas lotu samolot stracił jedno ze skrzydeł" - powiedział burmistrz Namur Maxime Prevot. Także świadkowie mówią, że widzieli spadające na ziemię skrzydło.

Według burmistrza Fernelmont Jeana-Claude'a Nihoula, znaleziono trzy otwarte spadochrony, co wskazuje, że trzy osoby próbowały ratować się skokiem z samolotu.

Wszyscy pasażerowie, jak poinformowała stacja RTL, byli członkami jednego z klubów spadochronowych. Na ich powrót czekało w pobliżu miejsca zrzutu wielu krewnych.

bErZUqdp

Szefowa belgijskiego MSW Joelle Milquet poinformowała w sobotę wieczorem, że ofiary katastrofy były w wieku od 20 do 40 lat. Wielu było rodzicami małych dzieci. Na miejsce tragedii przyjechał wieczorem premier Belgii. "Nasze myśli są teraz z rodzinami ofiar" - powiedział Elio Di Rupo.

Na lotnisku Namur/Temploux z bliskimi ofiar spotkał się król Filip I Koburg. (PAP)

dmi/ ap/ sp/

14844672 14846049 int.

bErZUqdK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)