Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kuba
27.03.2012 23:31

Benedykt XVI na Kubie. Ekonomiczny guru Castro odpowiada na słowa papieża

Marino Murillo, który stoi na czele komisji polityki gospodarczej w kierownictwie KP Kuby, oświadczył, że reform politycznych na Kubie nie będzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Marino Murillo, były kubański minister gospodarki i planowania (2009-2011), który stoi na czele komisji polityki gospodarczej w kierownictwie KP Kuby, oświadczył w rozmowie z dziennikarzami: _ Reform politycznych na Kubie nie będzie _.

Słowa Murillo - napisał z Hawany korespondent AP - były szybką i kategoryczną repliką na przemówienie Benedykta XVI w Santiago de Cuba, w którym papież powiedział, że pokłada nadzieję w zmianach zachodzących na Kubie.

Santiago de Cuba było pierwszym etapem rozpoczętej wczoraj trzydniowej wizyty papieża Benedykta XVI na wyspie.

_ - Reform politycznych na Kubie nie będzie. Na Kubie mówimy o aktualizacji kubańskiego modelu gospodarczego, która ma uczynić nasz socjalizm bardziej trwałym i która pomoże zaspokoić potrzeby naszej ludności _ - wyjaśnił dziennikarzom Murillo, uważany za _ guru _ polityki gospodarczej w ekipie prezydenta Raula Castro.

O Kubie czytaj więcej w Money.pl
Pielgrzymka Benedykta XVI do Meksyku i na Kubę Benedykt XVI wyrusza w piątek w wyjątkowo trudną podróż do Meksyku i na Kubę.
Eksperci chcą by banki i Amerykanie odpuścili... Warunkiem są dalsze reformy gospodarcze na wyspie.
Po 50 latach znów mogą kupować mieszkania Kubański rząd, po raz pierwszy od początku rewolucji, pozwoli obywatelom kupować i sprzedawać nieruchomości.
Tagi: kuba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz