Notowania

Benedykt XVI
13.06.2010 12:45

Benedykt XVI o błogosławionym księdzu Popiełuszce

Podczas spotkania na Anioł Pański w niedzielę Benedykt XVI wskazał błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę jako wzór kapłana mówiąc, że jego służba dobru i prawdzie była "znakiem sprzeciwu wobec reżimu" w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Podczas spotkania na Anioł Pański w niedzielę Benedykt XVI wskazał błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę jako wzór kapłana mówiąc, że jego służba dobru i prawdzie była "znakiem sprzeciwu wobec reżimu" w Polsce. *

Nawiązując do zakończonego w piątek Roku Kapłańskiego papież podkreślił: "Chciałbym wspomnieć postać księdza Popiełuszki, księdza i męczennika, który został ogłoszony błogosławionym w zeszłą niedzielę w Warszawie".

"Pełnił swą wielkoduszną i odważną posługę u boku tych, którzy angażowali się na rzecz wolności, obrony życia i jego godności. Dzieło to na służbie dobra i prawdy było znakiem sprzeciwu wobec reżimu, jaki rządził wówczas w Polsce" - powiedział Benedykt XVI.

Dodał następnie: "Miłość do Serca Chrystusa przywiodła go do oddania życia, a jego świadectwo było zasiewem nowej wiosny w Kościele i społeczeństwie".

"Gdy przyglądamy się historii, możemy dostrzec, jak wiele stron autentycznej duchowej i społecznej odnowy zapisanych zostało przy decydującym udziale katolickich kapłanów, ożywianych jedynie zapałem dla Ewangelii i dla człowieka, jego prawdziwej wolności, religijnej i cywilnej" - mówił papież po włosku. (PAP)

sw/ jo/ pad/

Tagi: Benedykt XVI, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz