Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benedykt XVI o Janie Pawle II: było dla mnie jasne, że jest święty

0
Podziel się

W pierwszym wywiadzie po rezygnacji z posługi emerytowany papież Benedykt XVI
powiedział, że jasne było dla niego to, że Jan Paweł II jest święty. Podkreślił zarazem, że jako
papież nie mógł i nie powinien był go naśladować.

bEiRDGiJ

W pierwszym wywiadzie po rezygnacji z posługi emerytowany papież Benedykt XVI powiedział, że jasne było dla niego to, że Jan Paweł II jest święty. Podkreślił zarazem, że jako papież nie mógł i nie powinien był go naśladować.

Benedykt XVI na piśmie odpowiedział na pytania zadane mu przez Włodzimierza Rędziocha, autora książki będącej zbiorem wypowiedzi o polskim papieżu. Dziennikarz "L'Osservatore Romano" wydaje we Włoszech, przed kanonizacją zaplanowaną na 27 kwietnia, tom wspomnień "U boku Jana Pawła II. Przyjaciele i współpracownicy opowiadają".

Papież emeryt przyznał: "To, że Jan Paweł II był święty stawało się dla mnie coraz bardziej jasne w latach współpracy z nim". Następnie zwrócił uwagę na "jego intensywny kontakt z Bogiem". "Z tego brała się jego pogoda ducha, pośród wielkich trudów, jakie musiał znosić oraz odwaga, z jaką wypełniał swoje zadanie w naprawdę trudnych czasach" - dodał Benedykt XVI.

bEiRDGiL

"Jan Paweł II nie prosił o aplauz ani nigdy nie rozglądał się zatroskany, jak zostaną przyjęte jego decyzje"- stwierdził następca polskiego papieża. "Działał zgodnie ze swą wiarą i swymi przekonaniami i był także gotów znieść ciosy" - oświadczył emerytowany papież.

Następnie wyznał: "Nie mogłem i nie powinienem był go naśladować, ale starałem się nieść dalej jego dziedzictwo i jego zadania najlepiej jak mogłem". Benedykt XVI wyraził przekonanie, że jeszcze dzisiaj towarzyszy mu dobroć i błogosławieństwo Jana Pawła II.

Wywiad z emerytowanym papieżem opublikował w piątek włoski dziennik "Corriere della Sera". (PAP)

sw/ ap/ mag/

bEiRDGjm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)