Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Benedykt XVI poświęcił kopię watykańskich Drzwi Świętych dla Wadowic

0
Podziel się

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI poświęcił
kopię Drzwi Świętych bazyliki św. Piotra, przeznaczonych dla Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w
Wadowicach.

bDBwgmnF

Podczas środowej audiencji generalnej w Watykanie Benedykt XVI poświęcił kopię Drzwi Świętych bazyliki św. Piotra, przeznaczonych dla Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach.

W uroczystości w Auli Pawła VI udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych Małopolski - na czele z marszałkiem Markiem Sową - i wadowickiego muzeum z jego dyrektorem księdzem Pawłem Dankiem. Obecni byli również ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka i przewodniczący Papieskiej Rady Świeckich kardynał Stanisław Ryłko.

Odlana w brązie replika przypominać będzie Wigilię 1999 roku, gdy Jan Paweł II uroczyście otworzył Drzwi Święte inaugurując w ten sposób obchody Wielkiego Jubileuszu Roku 2000.

bDBwgmnH

Benedykt XVI powiedział, zwracając się do polskich pielgrzymów podczas audiencji generalnej, że słowa konającego Jezusa są "lekcją modlitwy inspirowanej duchem przebaczenia".

"Powtarzając codziennie: +odpuść nam nasze winy, jako i my odpuszczamy naszym winowajcom+, pamiętajmy, że darowanie krzywd jest aktem miłości, która jednoczy nas z miłosiernym i przebaczającym Bogiem, wyzwala z nienawiści i goi wszelkie rany" - dodał papież po polsku. (PAP)

sw/ ap/ jbr/

bDBwgmoi
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)