Notowania

wiadomości
27.05.2012 13:05

Benedykt XVI pozdrowił uczestników uroczystości w Piekarach Śląskich

Podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie maryjnej w Watykanie Benedykt XVI pozdrowił uczestników uroczystości w Piekarach Śląskich z okazji Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas południowego spotkania z wiernymi na modlitwie maryjnej w Watykanie Benedykt XVI pozdrowił uczestników uroczystości w Piekarach Śląskich z okazji Pielgrzymki Mężczyzn i Młodzieńców.

Papież powiedział po polsku: "Pozdrawiam wszystkich Polaków. Myślą obejmuję pielgrzymów, którzy gromadzą się u stóp Maryi w Piekarach Śląskich".

"W uroczystość Zesłania Ducha Świętego otwieramy serca i umysły na Jego działanie i prosimy, aby nieustannie rozpalał naszą wiarę, nadzieję i miłość ogniem Bożej łaski" - dodał.

Benedykt XVI mówił również o tym, że 1 czerwca udaje się do Mediolanu na VII Światowe Spotkanie Rodzin. "Zachęcam wszystkich, by śledzili to wydarzenie i modlili się o jego powodzenie" - podkreślił.

Papież poinformował też, że 7 października, na początku Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów, ogłosi świętego Jana z Avili (1500-1569) i świętą Hildegardę z Bingen (1098-1179) Doktorami Kościoła powszechnego.

"Tych dwoje wielkich świadków wiary żyło w bardzo różnych okresach historycznych i środowiskach kulturowych. Hildegarda była mniszką benedyktyńską, w centrum niemieckiego średniowiecza, autentyczną nauczycielką teologii i głęboką badaczką nauk przyrodniczych i muzyki. Jan, kapłan diecezjalny z czasów hiszpańskiego renesansu uczestniczył w dziele odnowy kulturowej i religijnej Kościoła i jednoczeniu społecznym na progu nowożytności" - przypomniał papież.

"Świętość życia i głębia nauczania sprawiają, że ich postawa jest nieustannie aktualna" - podkreślił Benedykt XVI.(PAP)

sw/ cyk/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz