Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bezdomni grali w piłkę na wrocławskim Rynku

0
Podziel się:

Tegoroczne zawody zbiegają się z jubileuszem 30-lecia działalności tego stowarzyszenia w stolicy Dolnego Śląska.

Bezdomni grali w piłkę na wrocławskim Rynku
bFeLKCTF

Męska ekipa Rosji i kobieca drużyna Dropsy Wrocław zdobyły tytuły w V międzynarodowych mistrzostwach Polski bezdomnych w piłce nożnej. _ Noclegownia! Noclegownia! _ - skandowano podczas wręczania pucharów. W zawodach grało ponad 160 piłkarzy z 11 krajów.

Jak powiedział w rozmowie z PAP Aleksander Pindral, prezes koła wrocławskiego Towarzystwa imienia Brata Alberta, które zorganizowało dwudniową imprezę w centrum Wrocławia, tegoroczne zawody zbiegają się z jubileuszem 30-lecia działalności tego stowarzyszenia w stolicy Dolnego Śląska.

_ Co roku startuje wiele ekip, ale w tej edycji cieszymy się, że przyjechała do nas drużyna z Namibii. Bezdomność wielu osobom źle się kojarzy, a my robimy wszystko, by pomóc tym ludziom wyjść z kryzysu. Poprzez zaszczepienie im pasji, takiej jak futbol to się udaje. Potrafią się zmobilizować, zmotywować i to jest największy ich sukces _ - dodał Pindral.

bFeLKCTH

Prezes fundacji Reprezentacja Polski Bezdomnych Maciej Gudra, organizator piłkarskiej imprezy we Wrocławiu oraz mistrzostw świata bezdomnych, które w najbliższy weekend odbędą się w Poznaniu, nie krył wzruszenia podczas wręczania pucharów i medali.

_ To wielka satysfakcja widzieć, jak ci ludzie się mobilizują, by zrobić coś w grupie, w drużynie. Dzięki temu wracają do normalnego, solidnego życia _ - powiedział Gudra.

_ Poczuliśmy, że we Wrocławiu jest nasz drugi dom. Dziękujemy wam wszystkim _ - powiedział Aleksiej, zawodnik zwycięskiej ekipy Rosji, gdy odbierał nagrodę za wygraną.

W piątej edycji turnieju, który przez weekend trwał na wrocławskim Rynku, wzięło udział 16 zespołów m.in. z Namibii, Niemiec, Austrii, Węgier, Litwy, Kirgistanu. Główną zasadą w piłce nożnej bezdomnych jest fakt, że w reprezentacji nie grają ciągle tylko najlepsi, ale rokrocznie musi się zmieniać skład reprezentacji. Zachowanie trzeźwości to absolutny rygor. W drużynach grają nie tylko bezdomni, lecz również streetworkerzy, opiekunowie ze schronisk.

bFeLKCTN
Czytaj więcej w Money.pl
"Grasz jak panienka"? W Liverpool FC mają dość Powstała lista sformułowań, których używania zakazały pracownikom władze piłkarskiego klubu.
FC Barcelona wygrywa na Twitterze Mistrzowie Hiszpanii mają prawie 18 milionów osób, które "śledzą" oficjalną stronę klubu.
Kibic przeszedł 1000 kilometrów na mecz Bayernu! Kibic Bośni i Hercegowiny poszedł pieszo na mecz swojej ukochanej drużyny. Podróż trwała 42 dni. Opłaciło się: Bayern Monahium wygrał z Barceloną 2:0.
bFeLKCUi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)