Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białoruś: Getin Holding kupił drugi co do wielkości bank na Białorusi

0
Podziel się

Polski Getin Holding kupił za 4,9 mln euro drugi co do wielkości bank na
Białorusi - Białoruski Bank Małego Biznesu - poinformował w sobotę niezależny portal białoruski
Karta'97. Dodano, że do kupna 95,5 proc. akcji białoruskiego banku doszło w piątek.

bErcJHiZ

Polski Getin Holding kupił za 4,9 mln euro drugi co do wielkości bank na Białorusi - Białoruski Bank Małego Biznesu - poinformował w sobotę niezależny portal białoruski Karta'97. Dodano, że do kupna 95,5 proc. akcji białoruskiego banku doszło w piątek.

Białoruski Bank Małego Biznesu specjalizujące się w obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Wcześniej jego akcjonariuszami byli Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, Międzynarodowa Korporacja Finansowa oraz firmy niemieckie, holenderskie i amerykańskie.

Bank ma oddziały w siedmiu miastach Białorusi, np. w Mińsku, Grodnie, Brześciu i Witebsku.

bErcJHjb

To już drugi bank, który przejął Getin Holding na Białorusi. W 2008 r. polska grupa poinformowała, że kupiła 75,04 proc. akcji białoruskiego Sombelbanku za około 16,4 mln zł (ok. 4 mln euro).

Sombelbank specjalizuje się w bankowości detalicznej (głównie kredyty gotówkowe oraz ratalne) oraz obsłudze przedsiębiorstw.

W skład Grupy Getin Holding wchodzi m.in. Idea Bank oraz podmioty prowadzące międzynarodową działalność finansową, np. Carcade, Kubanbank, Idea Bank Ukraina, TU Europa Ukraina, TU Europa Ukraina Życie.

Z Mińska Małgorzata Wyrzykowska (PAP)

bErcJHjh

mw/ amac/

bErcJHjC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)