Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
24.06.2006 14:46

Białoruś: Łukaszenka: Nie ma potrzeby rozmieszczać u nas rosyjską taktyczną broń atomową

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie widzi potrzeby rozmieszczenia na białoruskim terytorium rosyjskiej taktycznej broni jądrowej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka nie widzi potrzeby rozmieszczenia na białoruskim terytorium rosyjskiej taktycznej broni jądrowej.

"Myślę, że nie będzie takich okoliczności i sytuacji, żeby tutaj trzeba było dostarczyć taką broń. Ta broń wykorzystywana jest jako broń powstrzymywania, a nie obrony przed atakiem" - powiedział w sobotę Łukaszenka, odpowiadając na pytanie agencji Interfax po zakończeniu rosyjsko-białoruskich manewrów wojskowych "Tarcza Związku-2006".

"Wydaje mi się, że nie ma potrzeby rozmieszczać taktyczną broń jądrową w pasie pierwszego uderzenia. Wystarczająco niezbędnej broni jest w Federacji Rosyjskiej" - oświadczył Łukaszenka.

Ćwiczenia "Tarcza Związku-2006" trwały na Białorusi od soboty, 17 czerwca. Na poligonach w graniczących z Polską obwodach brzeskim i grodzieńskim szkoliło się blisko 9 tys. żołnierzy, w tym 1800 z Rosji.

Moskiewski dziennik "Niezawisimaja Gazieta" napisał w poniedziałek, że hipotetycznym przeciwnikiem na tych manewrach była Polska lub Ukraina. (PAP)

ap/

Tagi: białoruś, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz