Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
białoruś
22.02.2006 11:07

Białoruś: "Respublika": po Polakach - kolej na Czechów

22.2.Mińsk (PAP) - Białoruski dziennik "Respublika" powtarza w środę oskarżenia o zagraniczne ingerencje w wewnętrzne sprawy Białorusi przed marcowymi wyborami prezydenckimi. Według gazety, dotąd najaktywniejsi byli w tym Polacy, teraz przyszła kolej na Czechów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*22.2.Mińsk (PAP) - Białoruski dziennik "Respublika" powtarza w środę oskarżenia o zagraniczne ingerencje w wewnętrzne sprawy Białorusi przed marcowymi wyborami prezydenckimi. Według gazety, dotąd najaktywniejsi byli w tym Polacy, teraz przyszła kolej na Czechów. *

"Wcześniej w działaniach mających na celu ingerencję w sprawy wewnętrzne Republiki Białoruś pierwsze skrzypce grały głównie polskie struktury dyplomatyczne i pozarządowe. Teraz w ten proces coraz aktywniej próbują się zaangażować jeszcze jedni nasi dawni +bracia z obozu+ - Czesi" - pisze "Respublika", organ rządu białoruskiego.

Gazeta sugeruje, że jest to wynik "szeregu demaskatorskich publikacji w białoruskich mediach" na temat działalności Polaków.

"Respublika" podkreśla, że zachodni wywiad stawia sobie za zadanie "zbieranie tendencyjnych informacji" o wydarzeniach na Białorusi i "tworzenie różnego rodzaju informacyjnych pretekstów, zwłaszcza związanych z tzw. naruszaniem praw człowieka".

Wśród organizacji, które - według niej - zajmują się taką działalnością, wylicza Fundację im. Stefana Batorego, Fundację "Dialog", Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i polsko-czesko- słowacką fundację "Solidarność".

"Respublika" powtarza zarzuty wobec ambasady czeskiej w Mińsku o rozprowadzanie "materiałów propagandowych" przed wyborami na Białorusi, przedstawione wcześniej przez telewizję i dziennik "Sowietskaja Biełorussija". Nie wspomina o proteście czeskiej placówki, która wyjaśniła, że rzekome "materiały propagandowe" to broszura z oficjalnym tekstem rezolucji ONZ w sprawie Białorusi.

Bożena Kuzawińska (PAP)

kan/

Tagi: białoruś, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz