Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białoruś straci prestiżowy turniej? Będą rozmowy

0
Podziel się:

Majowy kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie może być okazją do poruszenia kwestii odebrania Białorusi organizacji hokejowych mistrzostw świata.

Białoruś straci prestiżowy turniej? Będą rozmowy
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bEJYKVmJ

Hokej na lodzie to ulubiona dyscyplina psportowa prezydenta Białorusi Alaksandra Łukaszenki. Mińsk ma organizować mistrzostwa świata w 2014 roku.

Najbliższy kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie, który odbędzie się w maju, może być okazją do poruszenia kwestii ewentualnego odebrania Białorusi organizacji hokejowych mistrzostw świata w 2014 r. - poinformowała IIHF.

O odebranie Białorusi organizacji tych mistrzostw w ramach sankcji wobec reżimu Alaksandra Łukaszenki [na zdjęciu] apelował pod koniec marca Parlament Europejski.

bEJYKVmL

Podczas dorocznego kongresu, który odbędzie się w dniach 17-20 maja w Helsinkach, _ każdy z 70 członków IIHF, w tym będąca organem wykonawczym Rada IIHF, będzie miał możliwość podniesienia kwestii, czy stosowne są rozgrywki na Białorusi _ - napisał w komunikacie rzecznik IIHF Szymon Szemberg.

Jeśli kwestia ta _ zostanie podniesiona, decyzja w tej sprawie będzie należała do kongresu _ - czytamy w oświadczeniu.

W komunikacie dodano, że Federacja _ chciałaby zachęcić do szerszej dyskusji na temat tego, czy wskazane jest ogólne wykorzystywanie sportu jako narzędzia politycznego _. Jeśli ma to być uznane za stosowne, to - zdaniem IIHF - dyskusja powinna skoncentrować się na tym, w jaki sposób uniknąć arbitralnego wybierania tylko niektórych dyscyplin i mistrzostw.

O włączeniu do agendy majowego posiedzenia IIHF sprawy organizacji mistrzostw przez Białoruś poinformował w środę eurodeputowany Marek Migalski.

bEJYKVmR

29 marca Parlament Europejski przyjął bardzo krytyczną rezolucję w sprawie Białorusi, w której potępił pogarszanie się sytuacji w dziedzinie praw człowieka, w tym niedawne wykonanie dwóch wyroków śmierci w tym kraju.

Europarlament zażądał od władz w Mińsku _ bezwarunkowego uwolnienia więźniów politycznych _ i opowiedział się za odebraniem Białorusi organizacji mistrzostw świata w hokeju na lodzie w 2014 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Łukaszenka chce wizyty papieża. Liczy na.. _ - Myślę, że niedaleki jest dzień, gdy papież będzie mógł spotkać się ze swoimi zwolennikami na Białorusi. Z chęcią go zobaczymy. _
Opozycjonista skazany. Za 'kradzież złomu' 23-letni Małczanau został w ubiegłym roku skazany na 3 lata więzienia za udział w protestach powyborczych w grudniu 2010 r.
Żona głodującego: Waży 45 kg, on umiera Żona głodującego opozycjonisty Siarhieja Kawalenki, powiedziała po jego dzisiejszym spotkaniu z adwokatem, że mąż umiera.
bEJYKVnm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)