Notowania

białoruś
31.12.2010 13:24

Białoruskie KGB w domach dziennikarzy

Rewizja przeprowadzona została w mieszkaniu fotoreporterki opozycyjnej gazety Nasza Niwa.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/SERGEI ILNITSKY)

*Białoruskie KGB przeprowadziło w piątek rano rewizję w mieszkaniu fotoreporterki opozycyjnej gazety _ Nasza Niwa _ Juliji Daraszkiewicz. Dzień wcześniej przeszukało mieszkanie dziennikarki telewizji Biełsat Kaciaryny Tkaczenki. *

Pracownicy KGB przedstawili fotoreporterce _ Naszej Niwy _ nakaz w związku ze śledztwem w sprawie karnej dotyczącej masowych zamieszek 19 grudnia w Mińsku, w dniu wyborów prezydenckich. Oświadczyli, że Daraszkiewicz może mieć zdjęcia i nagrania, które mogą być dowodami w tej sprawie. Zabrali laptopy i nośniki danych. Mąż dziennikarki, działacz kampanii _ Europejska Białoruś _ Pawał Juchniewicz został zatrzymany.

Jak informował wcześniej Biełsat, w mieszkaniu Kaciaryny Tkaczenki funkcjonariusze KGB również poszukiwali rzeczy związanych z organizacją demonstracji 19 grudnia.

Reakcje Europy i Stanów Zjednoczonych na wydarzenia w Mińsku:

Adwokaci i obrońcy praw człowieka podają, że w sprawie o masowe zamieszki, wszczętej po wielotysięcznej demonstracji w Mińsku w wieczór wyborczy, postawiono zarzuty ponad 20 osobom, w tym pięciu byłym kandydatom na prezydenta. Za organizację masowych zamieszek grozi od 5-15 lat pozbawienia wolności, za udział w nich - od trzech do ośmiu lat.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/157/t127389.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skarga;na;bialoruskie;kgb;nie;dopuszcza;adwokata,82,0,743762.html) Skarga na białoruskie KGB. Nie dopuszcza adwokata Złożyła ją Wolha Niaklajeuwa, żona zatrzymanego kandydata w wyborach, Uładzimira Niaklajeu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/12/t126988.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/lukaszenka;oficjalnie;wygral;wybory;na;bialorusi,188,0,743100.html) Łukaszenka oficjalnie wygrał wybory na Białorusi To będzie już czwarta kadencja urzędującego prezydenta Białorusi. Zdobył 80 procent głosów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/170/t126890.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bialoruska;milicja;oglosila;liste;aresztowanych,36,0,742436.html) Białoruska milicja ogłosiła listę aresztowanych W areszcie przebywa 19 osób, w tym pięciu kandydatów w wyborach prezydenckich.
Tagi: białoruś, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz