Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białostoczanin zatrzymany za włamania w Finlandii

0
Podziel się:

(dochodzi informacja o działaniach prokuratury)

(dochodzi informacja o działaniach prokuratury)

6.8.Białystok (PAP) - Białostocka policja zatrzymała 25-letniego mieszkańca miasta, poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) w Finlandii, pod zarzutem dokonania tam kilkudziesięciu kradzieży z włamaniem - poinformował w środę rzecznik prasowy podlaskiej policji Jacek Dobrzyński.

W Białymstoku mężczyzna był sprawcą niegroźnej kolizji drogowej. Policja wezwana na miejsce sprawdziła jego dane w międzynarodowym systemie informacyjnym Schengen obejmującym m.in. poszukiwanych ENA i wtedy okazało się, że jest podejrzany o przestępstwa w Finlandii.

Mężczyzna został osadzony w policyjnej izbie zatrzymań. W Finlandii poszukiwany jest w związku z dokonaniem 69 kradzieży z włamaniem oraz usiłowaniem dokonania pięciu kolejnych.

W środę został doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku, która zajmuje się procedurą związaną z Europejskimi Nakazami Aresztowania.

Jak poinformował PAP rzecznik prasowy tej prokuratury Adam Kozub, zatrzymany Piotr S. nie przyznał się do popełnienia czynów będących podstawą wydania ENA. Jak dodał, nakaz wydany został niedawno, bo 2 lipca.

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Białymstoku wniosek o aresztowanie mężczyzny i "przekazanie z terytorium RP osoby ściganej Europejskim Nakazem Aresztowania".

"Sąd podejmie decyzję najpierw co do aresztu, a potem co do wydania go Finlandii" - dodał prokurator.(PAP)

rof/ bno/ jra/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)