Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białystok dofinansuje budowę domów dla powodzian w Bogatyni

0
Podziel się:

Nie na dzierżawę kontenerów mieszkalnych, ale budowę osiedla domów dla
powodzian w Bogatyni przekażą 250 tys. zł białostockie spółki komunalne. To reakcja na prośbę
samorządu tego miasta.

bECuTuWd

Nie na dzierżawę kontenerów mieszkalnych, ale budowę osiedla domów dla powodzian w Bogatyni przekażą 250 tys. zł białostockie spółki komunalne. To reakcja na prośbę samorządu tego miasta.

Dwa tygodnie temu władze Białegostoku zdecydowały, że w ramach pomocy mieszkańcom Bogatyni, do tego miasta trafi pięć kontenerów (modułów) mieszkalnych dla rodzin, którym powódź zniszczyła domy; spółki komunalne z Białegostoku miały sfinansować ich roczną dzierżawę.

W czwartek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski poinformował jednak, że władze Bogatyni nadesłały list z podziękowaniem za pomoc, ale zaproponowały inne rozwiązanie: by te pieniądze przeznaczyć na coś trwalszego, czyli budowę osiedla domów dla powodzian.

bECuTuWf

"Spółki przekażą te pieniądze w formie darowizny, związanej z pomocą dla osób potrzebujących na cel, który wskazuje gmina" - powiedział Truskolaski. Pieniądze będą pochodziły od Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, spółki Lech, Towarzystwa Budownictwa Społecznego i Wodociągów Białostockich.

Po majowej powodzi władze Białegostoku zaproponowały pomoc w odbudowie jednej ze szkół podstawowych w Sandomierzu, deklarując na ten cel milion złotych. Radni przyjęli wówczas stosowną uchwałę. Pieniądze są przekazywane na podstawie przekazywanych rachunków. (PAP)

rof/ abr/ mag/

bECuTuWG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)