Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białystok: Dzieci po chorobie nowotworowej będą wypoczywać w Zakopanem

0
Podziel się

Blisko 50 dzieci wyjechało w poniedziałek na wypoczynek do Zakopanego. Są
to podopieczni białostockiej Fundacji "Pomóż Im", w wieku od 10 do 16 lat, po zakończonym leczeniu
choroby nowotworowej.

bEqGELJx

Blisko 50 dzieci wyjechało w poniedziałek na wypoczynek do Zakopanego. Są to podopieczni białostockiej Fundacji "Pomóż Im", w wieku od 10 do 16 lat, po zakończonym leczeniu choroby nowotworowej.

Jak powiedziała Magdalena Wieremiejuk z Fundacji, w wyjeździe bierze też udział rodzeństwo podopiecznych; do Zakopanego pojechali także lekarze oraz wolontariusze.

Jak dodała Wieremiejuk, głównym celem wyjazdu jest poprawa sprawności fizycznej i psychicznej dzieci. "Dodatkowo będzie to próba pokazania i nauczenia dzieci +po przejściach+, że otaczający świat jest piękny, że warto pokonywać bariery, również psychiczne" - powiedziała.

bEqGELJz

Podczas pobytu w Zakopanem dzieci będą głównie spędzać czas na wycieczkach górskich, przewidziano też zajęcia muzyczne, plastyczne i gry zespołowe.

Turnus organizowany jest po raz szósty przez Fundację "Pomóż Im". Finansowany jest m.in. z wpłat z tytułu 1 proc. oraz darowizny jednej z białostockich firm.

Fundacja "Pomóż Im" działa od 2007 roku, prowadzi Białostockie Hospicjum Dla Dzieci. Oprócz letnich wyjazdów, finansuje różne projekty na rzecz ciężko chorych dzieci, np. remontowanie pokoi w ich domach w ramach akcji "Bajkowe pokoje", czy malowanie ścian w pomieszczeniach kliniki onkologii Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. (PAP)

swi/ abr/

bEqGELKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)