Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Białystok: Firma Rosti kupi przedostatnią działkę w podstrefie SSSE

0
Podziel się:

Za ponad 5,4 mln zł netto firma Rosti Polska kupi przedostatnią,
3,5-hektarową działkę w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wtorek
rozstrzygnięto przetarg na ten teren.

Za ponad 5,4 mln zł netto firma Rosti Polska kupi przedostatnią, 3,5-hektarową działkę w podstrefie Białystok Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. We wtorek rozstrzygnięto przetarg na ten teren.

Rosti była jedyną firmą, która zgłosiła się do przetargu - poinformowała PAP rzeczniczka prezydenta Białegostoku Urszula Mirończuk.

Rosti Polska zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych. Firma działa w Białymstoku od 1999 r. Wytwarza elementy z tworzyw sztucznych, które są wykorzystywane w produkcji sprzętów AGD i RTV. To część globalnej Grupy Rosti, która należy do szwedzkiego koncernu Nordstjernan. Do grupy należy kilkanaście zakładów produkcyjnych na całym świecie. W Białymstoku firma zatrudnia rocznie średnio ok. 700 pracowników - poinformowała w komunikacie rzeczniczka SSSE Ewa Sokólska.

Rosti chce budować nowy zakład w podstrefie ekonomicznej. Minimalna wartość inwestycji Rosti to 46 mln zł, maksymalna 69 mln zł. W podstrefie Białystok Rosti ma zatrudnić około sto osób - dodała Sokólska.

"Inwestor zobowiązał się zatrudnić te osoby do końca 2016 r. Co więcej, gwarantuje utrzymanie tych miejsc pracy przez dwa lata" - mówi cytowany w komunikacie wiceprezes SSSE Zbigniew Góralczyk, odpowiedzialny za podstrefę Białystok.

W nowej fabryce mają działać maszyny wtryskowe oraz linie montażowe wyposażone w roboty, które mają przejąć część procesu produkcyjnego. "Dzięki nim ma w istotny sposób wzrosnąć jakość gotowych wyrobów. Planuje się też, że nowy zakład będzie wyposażony w nowoczesny magazyn, działający w systemie wysokiego składowania. Cała inwestycja ma być gotowa do 31 grudnia 2017 r." - podano w komunikacie.

Suwalska SSE to 342,7 ha w sześciu podstrefach w trzech województwach: podlaskim (Suwałki, Grajewo, Białystok), warmińsko-mazurskim (Ełk i Gołdap) i mazowieckim (Małkinia Górna).

Dotychczas w podstrefie Białystok zezwolenia na prowadzenie działalności ma siedem firm. Łącznie mają zainwestować 240 mln zł i utworzyć 650 miejsc pracy. Dwie firmy - Masterpress i Bianor I - już prowadzą działalność. Bianor I kupił też drugą nieruchomość, gdzie będzie budował drugi zakład produkcyjny.

Do sprzedaży w białostockiej podstrefie została jeszcze tylko jedna, największa działka o powierzchni ponad 3,3 ha. Cena wywoławcza za ten grunt wyniosła 6 mln zł. Przetarg miał się odbyć pod koniec listopada, ale chętne firmy nie zdążyły z formalnościami. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędzie się kolejny przetarg. (PAP)

kow/ pad/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)