Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
radio
01.05.2006 19:22

Białystok: Radio Racja słyszalne na UKF

Nadające na Białoruś Radio Racja wznowiło emisję programu na częstotliwości 105,5 MHz, czyli na tej, na której nadawało kilka lat temu program dla mniejszości białoruskiej w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz

Nadające na Białoruś Radio Racja wznowiło emisję programu na częstotliwości 105,5 MHz, czyli na tej, na której nadawało kilka lat temu program dla mniejszości białoruskiej w Polsce.

Na razie słyszalne jest w Białymstoku, gdzie rozgłośnia ma swoje studio i jego najbliższych okolicach - dowiedziała się w poniedziałek PAP w Radiu Racja.

Na częstotliwości UKF Radio Racja nadaje obecnie przede wszystkim muzykę niezależną, której nie emitują prorządowe rozgłośnie białoruskie, oraz wiadomości, zaś zespół redakcyjny przygotowuje się do uruchomienia stałej ramówki. Ma ona zacząć obowiązywać od 1 czerwca.

Radio Racja wznowiło działalność w lutym, jako radio nadające swój program na Białoruś, by wspierać przemiany demokratyczne w tym kraju. Jego redakcja znajduje się w Białymstoku, w tym samym miejscu, gdzie działało po uzyskaniu koncesji na nadawanie programu dla mniejszości białoruskiej w Polsce, słyszalnego także w części przygranicznej Białorusi.

Nadawało wtedy właśnie na 105,5 MHz, ale w 2002 roku przerwało działalność z powodu trudności finansowych. Teraz jest finansowane z budżetu państwa.

Od wznowienia działalności ponad dwa miesiące temu, Radio Racja przygotowuje codziennie dwie godziny programu, emitowanego wieczorem na Białoruś na falach średnich. Rozgłośnia korzysta też z częstotliwości 103,8 MHz Radia znad Wilii z Litwy, dzięki czemu jest słyszalne na UKF w północnej Białorusi. Radio to użycza mu na pół godziny dziennie swoją antenę.

Program na własnej częstotliwości UKF ma pozwolić Racji wydłużyć czas nadawania m.in. o autorskie audycje. Od siły nadajnika będzie zależało, jaki będzie zasięg słyszalności. (PAP)

rof/ woj/

Tagi: radio, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz