Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Białystok: Utrzymany wyrok za zabójstwo w olsztyńskiej agencji towarzyskiej

0
Podziel się

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w czwartek wyrok 15 lat więzienia
dla 28-letniego mężczyzny, który w Olsztynie zabił właściciela agencji towarzyskiej i ciężko ranił
swoją byłą konkubinę, która tam pracowała. Orzeczenie jest prawomocne.

bEgpNilh

Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w czwartek wyrok 15 lat więzienia dla 28-letniego mężczyzny, który w Olsztynie zabił właściciela agencji towarzyskiej i ciężko ranił swoją byłą konkubinę, która tam pracowała. Orzeczenie jest prawomocne.

Do zabójstwa doszło w październiku 2009 roku. Mężczyzna przyszedł do agencji towarzyskiej, by namówić kobietę, aby do niego wróciła. Doszło do sprzeczki z właścicielem agencji, który został pchnięty kilka razy nożem. W tym czasie do mieszkania weszła kobieta, ona także została zaatakowana.

Sprawca zadał jej wiele ciosów nożem i wyszedł z mieszkania. Kobieta została uratowana dzięki szybkiej pomocy medycznej, mężczyzna zmarł.

bEgpNilj

Sąd Okręgowy w Olsztynie wziął pod uwagę opinie biegłych, według których sprawca miał ograniczoną poczytalność z powodu silnego wzburzenia. Skazał go na 12 lat więzienia za zabójstwo, na 8 lat za usiłowanie zabójstwa i orzekł 15 lat więzienia kary łącznej.

Wyrok zaskarżył obrońca. W jego ocenie, sąd pierwszej instancji w zbyt małym stopniu wziął pod uwagę okoliczności łagodzące. Prosił o łagodniejszy wyrok. To był pechowy romans, nieszczęśliwa miłość - mówił adwokat.

Sąd Apelacyjny w Białymstoku apelację uznał jednak za bezzasadną i wyrok 15 lat więzienia utrzymał. Sąd uzasadniał, że kara nie była surowa, bo oskarżonemu groziło nawet dożywocie. Wymieniał okoliczności łagodzące, np. silny związek emocjonalny z kobietą, szczere przyznanie się, skruchę, dotychczasowy tryb życia i niekaralność, ale też zwrócił uwagę, że czyn miał bardzo wysoki stopień szkodliwości społecznej.

Sąd apelacyjny uznał też, że o ile fakt działania przez sprawcę w warunkach ograniczonej poczytalności można było przyjąć za okoliczność na jego korzyść, to jednak nie mogło być to podstawą do nadzwyczajnego złagodzenia kary. (PAP)

bEgpNilp

rof/ itm/

bEgpNilK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)