Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bieszczady: Do Zalewu Solińskiego wyciekło paliwo

0
Podziel się

Policja wyjaśnia przyczyny zatonięcia
statku szkoleniowego, który cumował w Polańczyku nad Zalewem
Solińskim w Bieszczadach. Ze zbiorników statku wyciekło
paliwo. Plamy oleju pokryły wody akwenu na powierzchni ponad 3
hektarów.

bEgRxbph

Policja wyjaśnia przyczyny zatonięcia statku szkoleniowego, który cumował w Polańczyku nad Zalewem Solińskim w Bieszczadach. Ze zbiorników statku wyciekło paliwo. Plamy oleju pokryły wody akwenu na powierzchni ponad 3 hektarów.

Jak poinformowała w czwartek Marta Tabasz z zespołu prasowego podkarpackiej policji, "w środę wieczorem, policjanci z Leska zostali powiadomieni, że z przycumowanego przy kei w Polańczyku statku wyciekło paliwo".

"Na miejscu stwierdzono, że nieużywany od ośmiu lat statek szkoleniowy częściowo zatonął. W wyniku tego ze zbiorników wydostało się paliwo"- powiedziała Tabasz.

bEgRxbpj

Plama oleju pokryła taflę wody na powierzchni ponad 3 hektarów. Policjanci zabezpieczyli miejsce wypadku. Natomiast w tym czasie kilkanaście zastępów straży pożarnej z Leska, Sanoka oraz strażacy-ochotnicy z okolicznych miejscowości prowadzili akcję ratowniczą.

"Zdołano wyciągnąć na brzeg zatopiony statek. Przy wykorzystaniu specjalistycznych zapór ograniczono dalsze rozprzestrzenianie paliwa i zneutralizowano plamy oleju" - dodała Tabasz.

Według niej, szczegółowe oględziny pozwolą wyjaśnić przyczyny zdarzenia i określić, czy doszło do skażenia środowiska.(PAP)

kyc/ mow/

bEgRxbpK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)