Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bin Laden w nowym nagraniu zwraca się do Francji

0
Podziel się

Przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden w nowym nagraniu audio
usprawiedliwił porwanie pięciu francuskich obywateli w Nigrze polityką Paryża wobec muzułmanów.
Jego przesłanie do narodu francuskiego wyemitowała w środę telewizja Al-Dżazira.

bEhJuDlx

Przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden w nowym nagraniu audio usprawiedliwił porwanie pięciu francuskich obywateli w Nigrze polityką Paryża wobec muzułmanów. Jego przesłanie do narodu francuskiego wyemitowała w środę telewizja Al-Dżazira.

Bin Laden zażądał od Francji wycofania sił z Afganistanu. "To niewłaściwe: okupować nasze kraje, zabijać kobiety i dzieci i oczekiwać, że będzie się żyło w pokoju i bezpieczeństwie" - oświadczył.

"Jedynym sposobem na zachowanie waszego bezpieczeństwa jest wycofanie się z wojny (byłego prezydenta USA George'a W.) Busha w Afganistanie" - powiedział szef terrorystycznej siatki. W Afganistanie stacjonuje ponad 3,7 tys. francuskich żołnierzy.

bEhJuDlz

Bin Laden ocenił ponadto, że muzułmanie "mają prawo" odpowiadać przemocą na zakaz noszenia we Francji muzułmańskich zasłon. "Jeśli Francja ma prawo zakazać wolnym kobietom noszenia zasłon, to czy naszym prawem nie jest zmuszenie do wyjazdu waszych najeźdźców przez obcięcie im głowy?" - pytał lider Al-Kaidy.

W zamian za wypuszczenie siedmiu zakładników, w tym pięciu Francuzów, północnoafrykański odłam Al-Kaidy domagał się m.in. wycofania zakazu noszenia burek we Francji, uwolnienia bojowników oraz 7 milionów euro okupu. Zakładnicy są przetrzymywani od połowy września. (PAP)

ksaj/ ro/

7582050 7582085 7581958 7582184 arch.

bEhJuDma
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)