Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Biuro OK Services Travel ogłosi upadłość; za granicą ok. 750 jego klientów

0
Podziel się

#
dochodzą informacje z Polskiej Izby Turystyki
#

bEpOhBLV

# dochodzą informacje z Polskiej Izby Turystyki #

14.08. Bielsko-Biała (PAP) - Bielskie biuro podróży OK Services Travel zamierza ogłosić niewypłacalność, a następnie upadłość. Poza granicami kraju jest obecnie około 750 klientów tej firmy; od czwartku pierwsi z nich mają wracać do Polski - wynika z informacji Polskiej Izby Turystyki.

Prezes śląskiego oddziału PIT Grzegorz Chmielewski powiedział PAP, że w środę rozmawiał telefonicznie z szefową bielskiej firmy. Według przekazanej przez nią informacji, biuro jeszcze w czwartek ogłosi niewypłacalność, a w ciągu dwóch tygodni - upadłość. "Według przekazanej mi informacji, problemy finansowe biura są wynikiem niewystarczającej ilości sprzedanych wycieczek" - dodał.

bEpOhBLX

Pozostający za granicą klienci, którzy pojechali z tym biurem do Bułgarii, Grecji i Chorwacji, będą musieli skrócić wypoczynek. W rozmowie z prezesem szefowa bielskiej firmy zadeklarowała, że - na tyle, na ile to będzie możliwe - będzie starała się sprowadzić turystów na własny koszt. Wiele wskazuje jednak na to, że konieczne będzie skorzystanie z zabezpieczenia finansowego. Według Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych w przypadku OK Services Travel wynosi ono 58 tys. zł.

"Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się w sposób cywilizowany. Według zapewnień szefowej firmy rachunki są opłacone i nikt nie zostanie wystawiony przed hotel do czasu zorganizowania powrotu" - powiedział Chmielewski. Zwrócił uwagę, że poza turystami, którzy muszą skrócić pobyt, kłopoty finansowe bielskiego biura dotkną także tych, którzy podpisali umowy dotyczące wypoczynku. Prawdopodobnie chodzi o ponad tysiąc osób.

Prezes powiedział, że dotychczas nie było żadnych sygnałów o kłopotach finansowych OK Services Travel. Nie było też skarg klientów ani kontrahentów na tego organizatora wyjazdów.

Informacja o problemach firmy pojawiła się dopiero w środę. Na stronie internetowej biura zamieszczono informację o odwołaniu wyjazdów do Bułgarii, Chorwacji i na grecką wyspę Korfu. W ogłoszeniu firma poprosiła klientów, by nie przychodzili na miejsce zbiórek.

bEpOhBMd

Rzeczniczka marszałka woj. śląskiego Aleksandra Marzyńska powiedziała PAP, że biuro nie informowało urzędu o swoich kłopotach. "O sprawie dowiedzieliśmy się od dziennikarzy, z którymi skontaktowali się klienci biura i ze strony internetowej OK Services Travel" - powiedziała.

Biuro Podróży OK Services Travel na stronie internetowej informuje, że jest organizatorem wyjazdów autokarowych. Jest zrzeszone w Polskiej Izbie Turystyki. Wystawcą gwarancji ubezpieczeniowej jest Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa SA.(PAP)

kon/ szf/ pad/ bk/

bEpOhBMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)