Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Blisko 400 wystawców na Targach Ogrodniczych Gardenia w Poznaniu

0
Podziel się

Blisko 400 wystawców prezentuje się na Targach Ogrodniczych Gardenia, które
rozpoczęły się w piątek w Poznaniu. Na terenie MTP można zobaczyć m.in. kwitnące magnolie i azalie.

bEikEiqJ

Blisko 400 wystawców prezentuje się na Targach Ogrodniczych Gardenia, które rozpoczęły się w piątek w Poznaniu. Na terenie MTP można zobaczyć m.in. kwitnące magnolie i azalie.

Jak powiedział w piątek PAP Jakub Patelka, dyrektor targów Gardenia, w tym roku zgłosiło się prawie dwa razy więcej wystawców niż przed rokiem.

Wyjaśnił, że "Targi Gardenia zostały pomyślane w ten sposób, by tuż przed sezonem ogrodniczym pokazywać wszelkiego rodzaju nowości, które w najbliższym sezonie mogą być szczególnie poszukiwane".

bEikEiqL

W Poznaniu można obejrzeć m.in. nasiona, kwiaty, drzewa i krzewy a także środki do pielęgnacji roślin, narzędzia, sprzęt ogrodniczy oraz meble i elementy dekoracyjne.

Po raz pierwszy zorganizowano wystawę roślin śródziemnomorskich. "Na terenie MTP można zobaczyć oliwki, palmy, mandarynki i limonki" - mówił dyrektor. Dodał, że "w środku zimy, w pawilonie szkółkarskim mamy kwitnące magnolie i azalie".

Podczas wystawy zaplanowano też seminaria, warsztaty projektowe i pokazy florystyczne.

Piątek to dzień przeznaczony dla specjalistów, w sobotę i niedzielę targi otwarte będą dla wszystkich zainteresowanych. (PAP)

bEikEiqR

rpo/ amac/

bEikEirm
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)