Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Blisko 40 polskich wystawców na targach CeBIT

0
Podziel się

Około 40 polskich wystawców zaprezentuje się na największych targach
oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii - CeBIT, które zostaną otwarte w
poniedziałek wieczorem w Hanowerze. Polska stara się o status głównego partnera targów w 2012 r.

bEgjfkSZ

Około 40 polskich wystawców zaprezentuje się na największych targach oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii - CeBIT, które zostaną otwarte w poniedziałek wieczorem w Hanowerze. Polska stara się o status głównego partnera targów w 2012 r.

Jak informuje polskie ministerstwo gospodarki, polskie firmy na CeBIT zajmują w tym roku 1250 metrów kw powierzchni wystawienniczej - to trzy razy więcej niż w zeszłym roku (380 m kw). Po raz pierwszy wystawcą na targach jest ministerstwo gospodarki, a dwa polskie stoiska narodowe obejmują łącznie 500 m kw powierzchni wystawienniczej.

Motto prezentacji brzmi: "Informatyka polską specjalnością". "Chcemy zaakcentować sukcesy, jakie odnoszą polscy informatycy" - powiedział PAP Wojciech Trusz z ministerstwa gospodarki. Dodał, że tegoroczna prezentacja na CeBIT jest "rozgrzewką" przed realizacją planów związanych z promocją polskiego sektora technologii teleinformatycznych na przyszły rok i kolejne lata.

bEgjfkTb

W trakcie targów na stoisku narodowym odbędą się konferencje na temat branży ICT w Polsce.

Już w poniedziałek do Hanoweru przyleciał wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak, który we wtorek ma zainaugurować polską prezentację na CeBIT. Spotka się on również z przedstawicielami władz Dolnej Saksonii, zarządów koncernów IBM i Telekom, a także organizacji Bitkom, reprezentującej branżę telekomunikacyjną i informatyczną.

W tym roku krajem partnerskim targów CeBIT jest Turcja. Wieczorem premier tego kraju Recep Tayyip Erdogan i kanclerz Niemiec Angela Merkel uroczyście zainaugurują targi. Według organizatorów w tym roku w Hanowerze zaprezentuje się ponad 4200 wystawców z 70 krajów; to nieco więcej niż w zeszłym roku, lecz wciąż znacznie mniej niż w latach przed kryzysem gospodarczym, gdy liczba wystawców dochodziła nawet do 8000.

Wiodącym tematem tegorocznych targów ma być tzw. cloud computing ("przetwarzanie w chmurze"), czyli możliwość korzystania z tysięcy użytkowych serwisów sieciowych on-line i różnych usług dostępnych poprzez standardową przeglądarkę internetową.

bEgjfkTh

Targi CeBIT potrwają do 5 marca. (PAP)

awi/ je/

bEgjfkTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)