Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bogatynia: We wtorek wypłata pierwszych 100 zasiłków dla powodzian

0
Podziel się:

Zasiłki dla 100 najbardziej potrzebujących powodzian zostaną zweryfikowane
jeszcze tej nocy, aby mogły być wypłacone we wtorek. Do urzędu miasta i gminy Bogatyni w
poniedziałek wpłynęło już 400 wniosków o zasiłki.

bFepddEB

Zasiłki dla 100 najbardziej potrzebujących powodzian zostaną zweryfikowane jeszcze tej nocy, aby mogły być wypłacone we wtorek. Do urzędu miasta i gminy Bogatyni w poniedziałek wpłynęło już 400 wniosków o zasiłki.

Jak poinformował PAP w poniedziałek zastępca burmistrza Bogatyni Jerzy Stachyra, wnioski można było składać w urzędzie w poniedziałek od 14.00.

"Mamy już 400 wniosków o zasiłki. Będziemy je weryfikować w nocy, aby już we wtorek wypłacić tym najbardziej potrzebującym. Szacuję, że we wtorek zdołamy wypłacić zasiłki 100 osobom. W kolejnych dniach będziemy wypłacać i równocześnie przyjmować kolejne wnioski" - wyjaśnił Stachyra.

bFepddED

Wcześniej wojewoda dolnośląski Rafał Jurkowlaniec powiedział w Bogatyni, że na konto gminy zostało przelane ok. 2,5 mln zł. "Oszacowaliśmy wstępnie potrzeby na ponad 7 mln zł i tyle mamy na zasiłki" - mówił w poniedziałek podczas konferencji prasowej w Bogatyni Jurkowlaniec. Zaznaczył, że są to pieniądze przeznaczone dla wszystkich poszkodowanych, ale to samorządowcy z Bogatyni najszybciej zgłosili zapotrzebowanie.

Zastrzegł, że środki te są przeznaczone na wypłatę zasiłków w wysokości do 6 tys. zł. "W tej chwili staramy się już bardzo konkretnie ustalić, ile rodzin ucierpiało w powodzi i jak duże ponieśli straty" - mówił wojewoda. (PAP)

umw/ wkr/ gma/

bFepddFe
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)