Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bolesław Witczak nowym prezesem Unii Polityki Realnej

0
Podziel się:

Unia Polityki Realnej ma nowego szefa. W niedawnych
wyborach został nim wielkopolski działacz partii Bolesław Witczak.

bESmgVat

Unia Polityki Realnej ma nowego szefa. W niedawnych wyborach został nim wielkopolski działacz partii Bolesław Witczak.

Na stanowisku prezesa UPR Witczak zastąpił Wojciecha Popielę, który ustąpił ze stanowiska po tym, jak nie udało mu się zebrać wymaganych podpisów potrzebnych do rejestracji swej kandydatury w wyborach uzupełniających do Senatu w województwie podkarpackim.

Rywalizację o funkcję szefa UPR Witczak wygrał z Januszem Korwin- Mikke, który w przeszłości był już prezesem tej partii.

bESmgVav

"Ci, którzy widzieli powrót Janusza Korwin-Mikkego mają jasny sygnał, że są zmiany w UPR, jest nowe i trzeba to kontynuować" - powiedział Witczak.

Nowy prezes UPR zapowiedział kontynuowanie drogi zapoczątkowanej przez poprzedniego prezesa i zarząd partii.

"Przede wszystkim chodzi o to, aby przygotować partię do wyborów, bo to jest cel każdej partii. Dopiero po zdobyciu władzy jest możliwe urzeczywistnianie swoich idei i wyrażanie ich" - mówił Witczak.

Jak zaznaczył, UPR ideologicznie się nie zmieni i cały czas będzie mówił tym samym "językiem", co - zdaniem Witczaka - wyróżnia to ugrupowanie od innych partii prawicowych w Polsce.

bESmgVaB

Witczak ma 42 lata, z wykształcenia jest inżynierem logistyki. W 1992 roku założył koło Unii Polityki Realnej w Szamotułach. Był prezesem okręgu wielkopolskiego UPR oraz pełnił obowiązki prezesa okręgu podkarpackiego UPR.

W 2005 roku startował w wyborach parlamentarnych z listy Platformy Janusza Korwin-Mikke.

W przyspieszonych wyborach parlamentarnych w 2007 roku kandydował do Sejmu z listy Ligi Polskich Rodzin (jako kandydat UPR) w okręgu pilskim, gdzie zdobył 460 głosów, tj. 0,15 proc. wszystkich głosów oddanych.

Konserwatywno-liberalne ugrupowanie UPR założone zostało jako Ruch Polityki Realnej jesienią 1987. Od końca 1990 zarejestrowane jako legalna partia pod nazwą Konserwatywno-Liberalna Partia Unia Polityki Realnej. (PAP)

bESmgVaW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)