Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bomby w Berlinie. Protestują przeciw nudnej codzienności?

0
Podziel się

Kilka bomb zapalających znaleziono na torach kolejowych w Berlinie.

Bomby w Berlinie. Protestują przeciw nudnej codzienności?
(tillwe/CC/Flickr)
bDIpLpNh

Kilka bomb zapalających znaleziono na torach kolejowych w Berlinie. Według policji jedna z nich eksplodowała, nie wyrządzając większych szkód. Niedoszłe zamachy sparaliżowały komunikację kolejową na niektórych trasach w Berlinie oraz wokół miasta.

Do eksplozji doszło niedaleko dworca kolejowego w dzielnicy Spandau na zachodzie Berlina, na trasie łączącej stolicę Niemiec z Hamburgiem i Hanowerem. Policja znalazła jedynie pozostałości bomby zapalającej i dlatego przypuszcza, że mogła ona eksplodować już wczoraj lub przedwczoraj. Nikt nie został ranny.

Kolejne materiały zapalające znaleziono w środę także między dworcami Schoeneberg i Suedkreuz na południu Berlina. W tym miejscu wstrzymano ruch pociągów dalekobieżnych, regionalnych i kolejki miejskiej.

bDIpLpNj

Już od początku tygidnia pracownicy kolei natrafiają na pozostawione na torach kolejowych w Berlinie butelki z benzyną z zapalnikiem czasowym. Do prób ataków na kolei przyznała się w internecie skrajnie lewicowa grupa _ Hekla _, która poprzez _ akcje sabotażu _ chce zaprotestować przeciwko zaangażowaniu niemieckich wojsk w Afganistanie, sprzedaży niemieckich czołgów do Arabii Saudyjskiej, ale także zbyt stresującej codzienności. Paraliż na kolei ma zmusić mieszkańców Niemiec do wolniejszego trybu życia - wynika z oświadczenia ekstremistów.

Niemiecki minister transportu Peter Ramsauer potępił próby zamachów na kolei. Jak oświadczył, te _ zbrodnicze, terrorystyczne ataki _ zagrażają bezpieczeństwu wielu ludzi.

Czytaj więcej o terroryzmie w Niemczech
[ ( http://static1.money.pl/i/h/46/t116782.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;w;pogotowiu;w;samolocie;byla;atrapa;bomby,90,0,713562.html) Niemcy w pogotowiu: W samolocie była atrapa bomby O zawartości podejrzanej walizki poinformował szef niemieckiego MSW.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/60/t40252.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/niemcy;w;pogotowiu;sledza;ekstremistow,110,0,903278.html) 1000 osób na celowniku służb. Terroryści? Niemieckie służby obserwują około 1000 osób, które można określić, jako domniemanych islamskich terrorystów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/37/t139557.jpg ) ] (http://moto.money.pl/wiadomosci/aktualnosci/artykul/kto;podpala;samochody;w;berlinie,160,0,892320.html) W Berlinie znów płoną auta. Nie chcą kapitalizmu Policja nie wyklucza motywów politycznych.
bDIpLpNK
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)