Notowania

bieriezowski
28.03.2013 12:47

Borys Bieriezowski został znaleziony z pętlą na szyi

W Windsorze inspektor policji Mark Bissell opowiadał o oględzinach zwłok oligarchy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Skonfliktowany z Kremlem rosyjski biznesmen Borys Bieriezowski został znaleziony z pętlą na szyi na podłodze łazienki w swym domu. Poinformował o tym przed sądem koronera w Windsorze inspektor policji Mark Bissell.

Bieriezowski, który uzyskał w 2003 roku azyl polityczny w Wielkiej Brytanii po przegranej walce o wpływy ze stronnikami Władimira Putina, został znaleziony martwy w sobotę w swej rezydencji w Ascot pod Londynem. Według policji nie wykryto śladów walki i zgon denata jest _ zgodny z powieszeniem _, co sugeruje, że popełnił samobójstwo.

Jak oświadczył Bissell na otwierającej postępowanie przed sądem koronera rozprawie, Bieriezowskiego znaleziono _ z pętlą wokół szyi i fragmentem podobnego materiału na uchwycie prysznica nad nim _. Na pytanie, czy w sprawie tej mógł zaistnieć jakikolwiek udział osób trzecich, inspektor odpowiedział: _ Nie można tego całkowicie wykluczyć _. Po jego przesłuchaniu postępowanie odroczono, a data następnej rozprawy zostanie ustalona później.

Czytaj więcej o śmierci Bieriezowskiego w Money.pl
Zaginął rosyjski miliarder. Stoi za tym Kreml? Uważano go pod koniec lat 90. za szarą eminencję w ekipie ówczesnego prezydenta Rosji Borysa Jelcyna.
Mundurowi nie potrafią wyjaśnić tej sprawy Brytyjska prasa donosi dziś obszernie o okolicznościach śmierci rosyjskiego potentata i opozycjonisty, Borisa Bierezowskiego, cytując jego przyjaciół.
Policja zakończyła przeszukiwanie domu Bierezowskiego Przez ostatnie kilkanaście godzin Scotland Yard sprawdzał, co mogło być przyczyną śmierci rosyjskiego oligarchy.
Tagi: bieriezowski, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz