Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bośnia: Szef mafii skazany na 40 lat więzienia

0
Podziel się:

Boss mafii bośniackiej Zijad Turković, oskarżony o zabójstwa, handel
narkotykami i bronią, wymuszenia oraz pranie pieniędzy, został w czwartek skazany na 40 lat
więzienia - poinformował sędzia Izo Tankić.

bEEDPOBN

Boss mafii bośniackiej Zijad Turković, oskarżony o zabójstwa, handel narkotykami i bronią, wymuszenia oraz pranie pieniędzy, został w czwartek skazany na 40 lat więzienia - poinformował sędzia Izo Tankić.

Jeden z głównych członków organizacji Turkovicia, Milenko Lakić, został również skazany na 40 lat więzienia. Trzech innych mafiosów dostało wyroki pozbawienia wolności od 3 do 12 lat.

W trakcie procesu, który trwał od 2011 roku, Turković przyznał się tylko do usiłowania popełnienia zabójstwa. Jednak wielu członków jego organizacji zdecydowało się zawrzeć układ z sądem, w ramach którego złożyli zeznania obciążające ich bossa w zamian za łagodniejszy wymiar kary.

bEEDPOBP

Sprawa dotyczyła "jednej z najważniejszych organizacji przestępczych w Bośni i całym regionie" - powiedziała prokurator Dijana Kajmaković.

Według aktu oskarżenia Turković był również winien utworzenia organizacji przestępczej i kierowania nią w latach 2005-2010. Mafia ta miała dokonać pięciu morderstw oraz zbrojnego napadu, podczas którego skradła 1,3 mln euro ze składu towarowego na lotnisku w Sarajewie. (PAP)

fit/ mc/

15165486

bEEDPOCq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)