Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
hazim el-biblawi
11.07.2013 10:03

Bractwo Muzułmańskie w rządzie Egiptu?

Dzień wcześniej Bractwo Muzułmańskie odrzuciło ofertę wejścia do nowego tymczasowego rządu, ponieważ nie paktuje z autorami puczu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ElGasser/CC/Wikimedia)

Tymczasowy premier Egiptu Hazim el-Biblawi (na zdj.) powiedział, że nie wyklucza udziału w powstającym rządzie przejściowym niektórych członków Bractwa Muzułmańskiego, z którego wywodzi się obalony 3 lipca przez armię prezydent Mohammed Mursi.

- _ Nie obchodzi mnie przynależność polityczna - powiedział Biblawi agencji AFP. - Jeśli zostanie zaproponowany ktoś z Partii Wolności i Sprawiedliwości (skrzydło polityczne Bractwa Muzułmańskiego - przyp.red) i jeśli osoba ta będzie odpowiednia na to stanowisko, jej kandydatura zostanie rozpatrzona _ - zaznaczył.

Dzień wcześniej Bractwo Muzułmańskie odrzuciło ofertę wejścia do nowego tymczasowego rządu, ponieważ _ nie paktuje z autorami puczu _. Rzecznik tego islamistycznego ruchu Tarik al-Mursi powiedział wczoraj, że Bractwo _ odrzuca wszystko, co ma źródło w zamachu stanu _.

Biblawi, znany ekonomista i były minister finansów, rozpoczął w środę pracę nad tworzeniem nowego gabinetu. Jak powiedział, spodziewa się trudności z uzyskaniem jednomyślnego poparcia Egipcjan dla nowego rządu.

Na początku tygodnia tymczasowy prezydent Egiptu Adli Mansur wydał dekret o przeprowadzeniu wyborów parlamentarnych na początku przyszłego roku, najprawdopodobniej w połowie lub w końcu lutego, a po nich nowy parlament ma ogłosić termin wyborów prezydenckich.

Wcześniej Egipcjanie mają głosować w referendum nad poprawkami do konstytucji, które opracują specjalne komisje powołane przez Mansura.

Czytaj więcej w Money.pl
Koptyjski kapłan zastrzelony z zimną krwią Według wstępnych danych zabójstwa dokonali islamiści.
Podpalono siedzibę Bractwa Muzułmańskiego Przeciwnicy egipskiego prezydenta Mohammeda Mursiego podpalili siedziby Bractwa również w Suezie.
Mursi bezpieczny i godnie traktowany Egipskie władze wydały nakaz aresztowania 10 członków kierownictwa Bractwa Muzułmańskiego, w tym szefa ugrupowania Mohammeda Badie i jego zastępcy Mahmuda Ezzata.
Tagi: hazim el-biblawi, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz