Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Brazylia: Policjanci ze "szwadronu śmierci" podejrzani o 300 morderstw

0
Podziel się

Władze stanu Paraiba w północno-wschodniej Brazylii
poinformowały w czwartek o wdrożeniu śledztwa w sprawie nielegalnego "szwadronu śmierci" złożonego
z obecnych i byłych policjantów podejrzanych o zamordowanie w latach 90. ubiegłego stulecia 300
osób.

bEhDwTed

Władze stanu Paraiba w północno-wschodniej Brazylii poinformowały w czwartek o wdrożeniu śledztwa w sprawie nielegalnego "szwadronu śmierci" złożonego z obecnych i byłych policjantów podejrzanych o zamordowanie w latach 90. ubiegłego stulecia 300 osób.

"Szwadron", w którym najwyższy stopniem był pułkownik policji, zabijał na zlecenie przebywających w więzieniach członków brazylijskiej mafii narkotykowej. Rozkazy wydawał przez telefon komórkowy jeden z jej bossów, odbywający karę długoletniego więzienia. W ten sposób eliminował konkurencję w handlu narkotykami.

Sekretarz ds. bezpieczeństwa publicznego stanu Paraiba, Gustavo Ferraz Gominho, poinformował w czwartek media, że na trop "szwadronu śmierci" wywiad policyjny natrafił po siedmiu miesiącach badania sprawy tajemniczych, "fachowo dokonywanych" zabójstw.

bEhDwTef

Gang złożony z czynnych i emerytowanych członków policji dokonywał na rozkaz "bossa" przebywającego w więzieniu również nielegalnych transakcji narkotykowych i różnego rodzaju rabunków.

Czterech członków "szwadronu śmierci" aresztowano we wtorek pod zarzutem przygotowywania zabójstwa inspektora generalnego policji stanowej.

Brazylia przez kilka dziesięcioleci była terenem ekscesów "szwadronów śmierci" złożonych z policjantów i cywilów "wspomagających" oficjalne działania policyjne. Dokonywały one nocami licznych zabójstw, zwłaszcza w prowadzonej na własną rękę walce z dziecięcymi i młodzieżowymi gangami złodziejskimi. (PAP)

ik/ mc/

bEhDwTel

5429698

bEhDwTeG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)