Notowania

wiadomości
18.07.2011 20:49

Brazylia: Zuchwała kradzież w luksusowym hotelu w Rio de Janeiro

Czterech uzbrojonych mężczyzn okradło pokoje 15 turystów, w tym 10 cudzoziemców, zakwaterowanych w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Rio de Janeiro - poinformowała w poniedziałek brazylijska policja.

Podziel się
Dodaj komentarz

Czterech uzbrojonych mężczyzn okradło pokoje 15 turystów, w tym 10 cudzoziemców, zakwaterowanych w jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Rio de Janeiro - poinformowała w poniedziałek brazylijska policja.

Brazylijski dziennik "Globo" w internetowym wydaniu donosi, że uzbrojeni napastnicy wdarli się do hotelu Santa Teresa, położonego w centrum miasta, w poniedziałek ok. godz. 3 nad ranem. Po splądrowaniu hotelowych pokoi zdołali uciec, przez nikogo niezatrzymywani.

Żaden z gości nie został ranny w wyniku zuchwałego napadu. Poszkodowani zostali przewiezieni na komisariat policji turystycznej w celu złożenia zeznań.

Poniedziałkowy incydent przypomina o ciągłych problemach z utrzymaniem bezpieczeństwa na terenie Rio de Janeiro, choć przestępczość w mieście w ostatnich latach zmalała. Władze zdecydowały się na bardziej stanowczą politykę bezpieczeństwa, a policja przejęła kontrolę nad ponad 12 fawelami (dzielnicami biedoty), zdominowanymi do tej pory przez uzbrojonych handlarzy narkotyków.

W sierpniu zeszłego roku uzbrojony bandyta wziął jako zakładników 35 gości innego luksusowego hotelu w Rio de Janeiro. W lutym 2009 r. dokonano napadu na dwa hotele obsługujące głównie cudzoziemców, w tym jeden w turystycznej dzielnicy Copacabana.

Hotel Santa Teresa położony jest w dzielnicy nazywanej Montmartre'em Rio de Janeiro. Od otwarcia w 2008 roku jest ulubionym miejscem wypoczynku wielu zagranicznych gości, którzy skłonni są płacić równowartość nawet ok. 2 tys. dolarów za noc. Na początku tego roku zatrzymała się w nim m.in. brytyjska piosenkarka Amy Winehouse.

W Rio de Janeiro w 2014 roku mają odbyć się mistrzostwa świata w piłce nożnej, a dwa lata później miasto ma być gospodarzem igrzysk olimpijskich. (PAP)

leo/ ksaj/ ro/

9417786, 9417795

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz