Notowania

broadway
14.11.2007 11:40

Broadway: 27 teatrów strajkuje

Już wiadomo, że akcja strajkowa przyniosła producentom i właścicielom teatrów wysokie straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DPA/PAP)

Z opublikowanych pierwszych ocen wynika, że akcja strajkowa przyniosła producentom i właścicielom teatrów wysokie straty.

Decyzję o przystąpieniu do akcji podjęły organizacje związkowe personelu teatralnego - w tym związki Local One i International Alliance of Theatrical Stage Employees. Prowadzone od trzech miesięcy rozmowy z właścicielami teatrów i producentami sztuk z Ligi Amerykańskich Teatrów i Producentów ZOBACZ TAKŻE:
Strajkują również producenci w Hollywood(League of American Theaters and Producers)w sprawie zmiany warunków pracy i podwyżek płac zakończyły się fiaskiem.

Według danych, opublikowanych przez Ligę, mimo znacznego wzrostu wpływów w ośmiu teatrach, gdzie pracownicy nie przystąpili do strajku, pozostałe sceny tej słynnej nowojorskiej dzielnicy notowały już poważne straty - rzędu około pół miliona dolarów w przypadku każdej z popularniejszych sztuk czy musicalu.

Jak powiedział rzecznik Ligi Alan Cohen, nie odbędą się żadne przedstawienia w 27 strajkujących teatrach. "Związkowcy" - podkreślił rzecznik producentów - "nie nawiązali też żadnego kontaktu w sprawie ewentualnych rozmów."

Po raz ostatni teatry na Broadwayu strajkowały w 2003 roku, gdy zatrudnieni tu muzycy na cztery dni przerwali pracę.

Tagi: broadway, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz