Notowania

praca za granicą
14.09.2011 05:50

Brytania oszczędza na imigrantach

Premier Dawid Cameron chce zabierać zasiłki osobom nieznającym angielskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Ubiegający się o zasiłki bezrobotni nieradzący sobie z angielskim będą musieli uczęszczać na kursy języka, jeśli nie chcą stracić uprawnień - ogłosił premier David Cameron, odwiedzając ośrodek wsparcia bezrobotnych w Brixton.

Według ocen rządowych zmiana dotyczyć będzie 60-70 tys. osób pobierających zasiłki._ - Kończymy z sytuacją zakładającą, że można otrzymywać zasiłki i zapomogi bez żadnych warunków _ - zaznaczył Cameron. W ocenie premiera takie rozwiązanie _ przygotuje bezrobotnych do szybszego powrotu na rynek pracy, a zatem jest korzystne dla gospodarki, podatnika i bezrobotnego _.

O posyłaniu na specjalistyczne, darmowe kursy językowe osób ubiegających się o zasiłki decydować będzie urząd pośrednictwa pracy, jeśli uzna, że niewystarczająca znajomość angielskiego jest przeszkodą w znalezieniu pracy.

Inicjatywa ma krytyków. Wskazują oni, że o braku perspektyw na rynku pracy przesądza wiele czynników, a nieznajomość języka nie musi być najważniejszym. Trudność stwarza także brak miejsc pracy dla ludzi niemających trudności z językiem mówionym i pisanym. Inicjatywa Camerona zbiega się z drugim czytaniem w Izbie Gmin i rozpoczęciem debaty w Izbie Lordów nad rządowym projektem reformy systemu świadczeń socjalnych.

Sednem proponowanych zmian jest wprowadzenie nowego, jednolitego zasiłku (tzw. Universal Credit), obejmującego część różnych zasiłków dotychczas wypłacanych osobno i przysługujących zatrudnionym. Zmniejszenie kosztów świadczeń socjalnych jest jednym z punktów rządowego planu uzdrowienia finansów publicznych.

Rozwiązania przewidują też surowsze potraktowanie tych, którzy nie przyjmują oferowanej im pracy.

więcej na temat pracy w Wielkiej Brytanii w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/109/t139373.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/emigranci;narzekaja;ale;nie;wroca;bo;w;polsce;jeszcze;gorzej,201,0,828873.html) Polacy za granicą też narzekają na ceny Prawie połowa polskich emigrantów pracujących za granicą narzeka na drożyznę.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/194/t123330.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/brytyjskie;tabloidy;strasza;polakami;na;zasilku,212,0,817876.html) Brytyjskie tabloidy straszą Polakami na zasiłku Daily Express wyraża nadzieję, że rosnąca migracja przekona Brytyjczyków do wystąpienia z UE, o co gazeta zabiega.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/123/t84603.jpg ) ] (http://praca.money.pl/wiadomosci/artykul/polacy;pracowali;na;wyspach;za;glodowe;racje,103,0,907367.html) Polacy głodowali w niewolniczej pracy Brytyjska policja rozbiła gang werbujący bezrobotnych, ludzi uzależnionych i nieradzących sobie z problemami psychicznymi do niewolniczej pracy.
Tagi: praca za granicą, wielka brytania, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz