Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
posiedzenie sejmu
23.01.2013 09:18

Budżet 2013. Senackie poprawki w Sejmie

Posłowie zajmą się m.in. poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2013 rok.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

W środę po godz. 9.00 rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie Sejmu. Posłowie zajmą się m.in. poprawkami Senatu do ustawy budżetowej na 2013 rok. Senatorowie zgłosili dwanaście poprawek do tegorocznego budżetu.

Sejm będzie także dyskutował m.in. nad projektem zmian w Kodeksie karnym i kodeksie postępowania karnego, który zaproponował klub PO. Zakłada on zmianę zasady prawnej - gwałty stałyby się przestępstwem ściganym z oskarżenia publicznego, bez konieczności uzyskania formalnego wniosku o ściganie ze strony osoby pokrzywdzonej.

W czwartek rozpatrzony będzie wniosek PiS o odwołanie ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza. Pierwotnie debata była zaplanowana na środę, została przesunięta na wniosek klubu PiS, ponieważ posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości chcą uczestniczyć w pogrzebie matki prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego - Jadwigi Kaczyńskiej.

PiS chce odwołania Arłukowicza, ponieważ - jak argumentuje - _ w czasie rocznych rządów nie powstrzymał procesu dezintegracji systemu opieki zdrowotnej _. Według PiS w tym czasie _ doszło do sytuacji, w której Ministerstwo Zdrowia nie kreuje polityki zdrowotnej państwa, a wręcz przeciwnie pogłębia wszechobecny w systemie chaos _.

Również w czwartek Sejm będzie dyskutował nad trzema projektami ustawy o związkach partnerskich, złożonych przez PO, Ruch Palikota i SLD. Wszystkie dają możliwość zawarcia związku parom hetero- i homoseksualnym; żaden nie pozwala na adopcję dzieci.

Posłowie zapoznają się też m.in. z informacją bieżącą w sprawie tzw. Trójpaku energetycznego obejmującego ustawy Prawo energetyczne, ustawy Prawo gazowe oraz ustawę o odnawialnych źródłach energii, o którą wnioskował klub PO.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: posiedzenie sejmu, sejm, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz