Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bułgaria: Kolejny protest policjantów w Sofii

0
Podziel się

Ok. 250 policjantów, strażaków i funkcjonariuszy służby więziennej
uczestniczyło w niedzielę w Sofii w akcji protestacyjnej; zapowiedzieli wielki wiec na 7 listopada.
Protesty odbyły się po raz pierwszy dwa lata temu, a w zeszłym tygodniu zostały wznowione.

bEgdFGSZ

Ok. 250 policjantów, strażaków i funkcjonariuszy służby więziennej uczestniczyło w niedzielę w Sofii w akcji protestacyjnej; zapowiedzieli wielki wiec na 7 listopada. Protesty odbyły się po raz pierwszy dwa lata temu, a w zeszłym tygodniu zostały wznowione.

Związek zawodowy policjantów domaga się poprawy warunków pracy, wypłaty zaległych wynagrodzeń za dyżury oraz wycofania się władz z zamiaru podniesienia wieku emerytalnego i stażu pracy niezbędnego do otrzymania emerytury.

Do protestujących policjantów dołączyli przedstawiciele służby więziennej i straży pożarnej, którzy również wyrażają niezadowolenie ze złych warunków pracy i przeciążeń, spowodowanych brakiem kadr.

bEgdFGTb

Protestujący przeszli ulicami Sofii, a następnie w Urzędzie Rady Ministrów zostawili petycję z żądaniami. Premiera Bojko Borysowa, dawnego wyższego oficera policji, nie było w budynku podczas protestu.

Policjanci po raz kolejny wyrazili niezadowolenie z braku dialogu z kierownictwem resortu. "Jeżeli w przyszłym tygodniu kierownictwo nie przystąpi do dialogu, 7 listopada zorganizujemy duży wiec protestacyjny z udziałem policjantów z całego kraju" - powiedział wiceprzewodniczący policyjnego związku zawodowego Galentin Grozew.

W poprzednią niedzielę pod oknami gabinetu ministra spraw wewnętrznych zebrało się około 300 policjantów. Niską frekwencję organizatorzy tłumaczyli naciskami ze strony kierownictwa resortu na szeregowych funkcjonariuszy.

Z Sofii Ewgenia Manołowa (PAP)

bEgdFGTh

man/ jhp/ kar/

bEgdFGTC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)