Notowania

burze nad polską
08.07.2012 08:01

Burze na Mazurach. Zginęła młoda kobieta

Podczas gwałtownej burzy tej nocy w okolicach Giżycka przydrożne drzewo przewróciło się na samochód, którym podróżowało czworo ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ziemor/cc/wikipedia)

Podczas gwałtownej burzy tej nocy w okolicach Giżycka przydrożne drzewo przewróciło się na samochód, którym podróżowało czworo ludzi. Na miejscu zginęła młoda kobieta - poinformowały mazurskie służby ratownicze.

Jak poinformował PAP st. kpt. Jakub Kowalski, oficer dyżurny warmińsko-mazurskiej straży pożarnej, do tragicznego wypadku doszło przed północą na drodze w Sołdanach k. Giżycka. Podczas burzy porywisty wiatr przewrócił tam przydrożne drzewo, które przygniotło przejeżdżającego volkswagena polo.

Samochodem jechało czworo młodych ludzi w wieku 18-19 lat. _ Z powodu powalonych na jezdnię drzew i konarów, karetki miały problemy z dojazdem na miejsce wypadku. Mimo podjętej natychmiast przez strażaków reanimacji, jedna z poszkodowanych kobiet zmarła _ - powiedział kpt. Kowalski.

Na pomoc ofiarom wypadku wysłano dwie karetki; jedna próbowała dojechać bezpośrednio z Giżycka, druga od strony Kruklanek. Pierwszej z załóg ratunkowych udało się dojechać 20 minut po strażakach. Lekarz podjął ponowne próby reanimacji poszkodowanej kobiety, bezskutecznie.

Pozostali pasażerowie sami wydostali się z rozbitego samochodu jeszcze przed przyjazdem strażaków i pogotowia. Poszkodowanych przewieziono na obserwacje od szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W ciągu minionej doby strażacy z Warmii i Mazur byli wzywani do usuwania blisko 150 drzew przewróconych podczas burz. Gwałtownym opadom towarzyszył wiatr, osiągający w porywach 90 km na godzinę. Najwięcej interwencji odnotowano w powiatach giżyckim i działdowskim.

Czytaj więcej o pogodzie w Polsce w Money.pl
Gwałtowne gradobicia. Synoptycy ostrzegają Katastrofalne ulewy zabiły w Rosji około 100 osób. W Polsce żywioł najbardziej dotknął Dolny Śląsk. Zobacz co nas czeka.
Idzie fala upałów. Padnie rekord? Weekend będzie wyjątkowo upalny. Wytchnienie ma przyjść dopiero z końcem drugiego tygodnia lipca.
Tagi: burze nad polską, mazury, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz