Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Burze w Małopolsce. Od uderzenia pioruna spłonął dach domu

0
Podziel się:

Gwałtowne burze z bardzo silnymi wyładowaniami przeszły popołudniu w zachodniej Małopolsce.

Burze w Małopolsce. Od uderzenia pioruna spłonął dach domu
(REPORTER)

Gwałtowne burze z bardzo silnymi wyładowaniami przeszły popołudniu w zachodniej Małopolsce. Strażacy podali, że od uderzenia pioruna spłonął dach domu w Wieprzu w pow. wadowickim. W rejonie Chrzanowa bez prądu jest ok. 2,5 tys. mieszkańców.

Rzecznik wadowickiej straży Krzysztof Cieciak poinformował, że od uderzenia pioruna zapalił się dach w prywatnym domu w Wieprzu. Przebywały w nim tylko dzieci, które wezwały strażaków. Ich rodzice byli wówczas w pracy. W gaszeniu pożaru uczestniczyło dziewięć zastępów strażaków. Uratowali budynek, choć ogień strawił znaczną część dachu. Dzieciom nic się nie stało.

Cieciak powiedział, że pioruny dały się we znaki także mieszkańcom miejscowości Wysoka. Jeden z nich uderzył w komin budynku, bardzo poważnie go uszkadzając.

Rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak poinformował, że powiecie chrzanowskim podczas burzy uszkodzone zostały 32 stacje transformatorowe. Energia elektryczna nie dociera do 2,5 tys. osób. W rejonie Chrzanowa i Oświęcimia strażacy interweniowali ponad 70-krotnie. Wypompowywali wodę z zalanych piwnic i usuwali połamane drzewa. Kłopoty mieli kierowcy - na ulicach tworzyły się rozlewiska.

Prognozy synoptyków nie są optymistyczne. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie ostrzegło, że w Beskidach burze z gradem mogą występować jeszcze nocą. Opady deszczu wyniosą od 20 do 30 mm, a wiatr w porywach osiągnie 75 km na godzinę.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)