Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
buzek
20.02.2011 17:18

Buzek potępia morderstwo polskiego księdza

Przewodniczący PE ma nadzieję, że Tunezja nie pogrąży się w przemocy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(photo-service.europarl.europa.eu)

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek powiedział po śmierci polskiego salezjanina ojca Marka Rybińskiego, że rozumie gniew protestujących, a jego myśli są z rodziną zamordowanego księdza.

_ - Ci, którzy popełnili tę zbrodnię, nie tylko zabili niewinnego kapłana, ale chcą sterroryzować całą wspólnotę religijną, która obecna jest na tych ziemiach od ponad tysiąca lat - powiedział Buzek. _Jego zdaniem, ekstremiści w Tunezji wykorzystują wyjątkową sytuację, zakłócają bezpieczeństwo narodowe i pogrążają kraj w przemocy. - _ Ich działania nie mogą być skuteczne _ - dodał przewodniczący PE.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/t130570.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/juz;219;ofiar;zamieszek;w;tunezji,240,0,763888.html) Już 219 ofiar zamieszek w Tunezji Buzek dziękował też licznym demonstrantom, którzy wczoraj przemaszerowali ulicami Tunisu, protestując przeciw zabójstwu polskiego księdza i nawołując do tolerancji religijnej. _ - Chcę im podziękować za wspaniały gest i wyrazy solidarności _ - powiedział._ - Moje myśli są z rodziną ojca Marka Rybińskiego i jego współbraćmi zakonnymi _ - dodał Jerzy Buzek.

Polskiego salezjanina znaleziono w piątek z podciętym gardłem w garażu prywatnej szkoły religijnej w podmiejskiej dzielnicy Tunisu, Manubie. W sobotę rząd Tunezji potępił zabójstwo polskiego księdza i zaapelował do _ wszystkich _duchownych oraz podmiotów społeczeństwa obywatelskiego o zdecydowane działania, by uniknąć powtórzenia się podobnych aktów.

Tagi: buzek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz