Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
sklep
13.02.2006 15:05

Bydgoszcz: Eksplodowała instalacja chłodnicza w sklepie

(dochodzą szczegóły zdarzenia)

Podziel się
Dodaj komentarz

(dochodzą szczegóły zdarzenia)

13.2.Bydgoszcz (PAP) - Do eksplozji instalacji chłodniczej doszło w poniedziałek w jednym z bydgoskich marketów. Cztery osoby zostały lekko ranne.

"Do eksplozji doszło ok. godz. 13 w dużym sklepie na terenie bydgoskiej dzielnicy Nowy Fordon. Wszystko wskazuje na to, że wybuchł agregat chłodniczy lady stoiska mięsnego" - powiedział PAP rzecznik kujawsko-pomorskiej policji Jacek Krawczyk.

Eksplozja nastąpiła podczas prowadzonych prac konserwacyjnych instalacji chłodniczej sklepu. Na skutek wybuchu obrażeń doznało trzech konserwatorów sprzętu chłodniczego i ekspedientka.

Wszyscy ranni, po opatrzeniu na miejscu przez lekarza pogotowia, zostali odwiezieni do szpitala. "Obrażenia, których doznali, okazały się niegroźne dla życia" - dodał rzecznik.

Przybyli na miejsce wybuchu strażacy potwierdzili, że w instalacji nie było freonu, ani innej niebezpiecznej substancji, która mogłaby wydostać się do atmosfery.

"Także konstrukcja budynku sklepu prawdopodobnie nie ucierpiała w stopniu zagrażającym bezpieczeństwu jego dalszego użytkowania. Właściciel sklepu będzie jednak musiał przeprowadzić remont, m.in. sufitów podwieszanych" - powiedział PAP rzecznik kujawsko-pomorskiej straży pożarnej Paweł Frątczak.

Ze sklepu ewakuowano personel i klientów. Policjanci i biegli badają przyczyny i okoliczności wypadku. (PAP)

olz/ bno/

Tagi: sklep, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz