Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Bydgoszcz: Finał WOŚP pod znakiem sportu i muzyki

0
Podziel się

Koncerty w centrum miasta, biegi i mecze, a także pokazy na Starym Rynku i
Wyspie Młyńskiej - to niektóre atrakcje 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w
Bydgoszczy. Do akcji pomocy tradycyjnie włączyli się żołnierze.

bDBsXKWJ

Koncerty w centrum miasta, biegi i mecze, a także pokazy na Starym Rynku i Wyspie Młyńskiej - to niektóre atrakcje 22. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bydgoszczy. Do akcji pomocy tradycyjnie włączyli się żołnierze.

Centrum finału WOŚP w Bydgoszczy był w niedzielę Stary Rynek. Na ustawionej tu scenie przez cały dzień prezentowały się zespoły muzyczne, m.in. Hipnoza, Freebirds, Arytmia i Mesajah, a jako największą gwiazdę zaproszono duet Donatan i Cleo, znany z bijącego rekordy popularności w internecie hitu "My Słowianie".

Centrum wydarzeń sportowych była nieodległa od Starego Rynku Wyspa Młyńska. W południe zagrały przeciwko sobie drużyny ratuszowych urzędników i strażników miejskich (wynik 1:3), spotkać tu także można było znanych bydgoskich sportowców, zobaczyć pokaz tresury psów Straży Miejskiej, a dla fanów motoryzacji przygotowano prezentację samochodu rajdowego.

bDBsXKWL

Imprezy sportowe przygotowano także w parku w Myślęcinku, gdzie odbył się Bieg Serduszkowy, a po jego zakończeniu licytacja koszulek z podpisami lekkoatletycznych Mistrzów Świata i Europy takich jak Paweł Czapiewski, Marcin Lewandowski, Adam Kszczot, Ryan Brathwait i Paul Tergat oraz licytacja plakatu z wizerunkiem i podpisem Pawła Wojciechowskiego. Charytatywne mecze rozegrali też siatkarze, koszykarki i piłkarki.

Jak przystało na miasto od wielu lat związane z wojskiem, także żołnierze co roku aktywnie włączają się w finał WOŚP. 1. Brygada Logistyczna tradycyjnie już zorganizowała wystawy pojazdów wojskowych, uzbrojonych żołnierzy prezentujących broń i wyposażenie, którym posługują się w czasie służby, a także pamiątek z misji. Prezentacje przygotowano nie tylko w macierzystym mieście brygady, ale także w miejscach stacjonowania jej pododdziałów: Czarnem, Olsztynie, Goleniowie i Rynie k. Giżycka.

Na aukcji internetowej można wylicytować sztandarową ofertę logistyków: kurs jazdy 40-tonowym pojazdem gąsienicowym typu WZT-3 oraz jednodniowy pobyt na poligonie dla jednej osoby, wspólnie z żołnierzami, którzy będą brać w czerwcu udział w kompleksowym szkoleniu na poligonie w Bemowie Piskim.

"Zwycięzca aukcji przeżyje prawdziwą przygodę, zazna ciężaru oporządzenia, broni, smaku grochówki, a na koniec odbędzie kurs jazdy pojazdem na gąsienicach, którego mocy i możliwości pokonywania najcięższego terenu nie zapomni nigdy" - podkreślił kpt. Paweł Wąsowicz z 1. Brygady Logistycznej.

bDBsXKWR

Na Starym Rynku w Bydgoszczy logistycy prezentowali w niedzielę pojazd patrolowy typu Skorpion wykorzystywany w czasie ćwiczeń poligonowych w kraju oraz na misjach poza granicami kraju. Niecodzienną atrakcją była możliwość zrobienia sobie zdjęcia z zamaskowanym żołnierzem, który w warunkach leśnego terenu, za sprawą specjalnego stroju staje się prawie niewidoczny.

W całej Bydgoszczy kwestowało w niedzielę około 500 wolontariuszy WOŚP. (PAP)

olz/ as/

bDBsXKXm
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)