Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
żołnierze
30.06.2006 17:16

Bydgoszcz: Pożegnano żołnierzy udających się do Iraku

64 żołnierzy kompanii logistycznej, którzy będą służyć w ramach VII zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku, pożegnano w piątek w ich macierzystej 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Podziel się
Dodaj komentarz

64 żołnierzy kompanii logistycznej, którzy będą służyć w ramach VII zmiany polskiego kontyngentu wojskowego w Iraku, pożegnano w piątek w ich macierzystej 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Pododdziały z brygady służą w Iraku począwszy od III zmiany. Dotychczas w misji wzięło udział ok. 100 żołnierzy-logistyków z tej jednostki.

"Jako wasz dowódca jestem przekonany, że jedziecie dobrze wyposażeni i przygotowani. Życzę wiele żołnierskiego szczęścia i pomyślnej realizacji zadań, a nade wszystko bezpiecznej i spokojnej służby. Spokoju i wytrwałości życzę także waszym rodzinom" - mówił na pożegnanie dowódca brygady płk Mieczysław Pawlisiak.

W uroczystości pożegnania uczestniczyli dowódcy okręgów wojskowych: Pomorskiego - gen. dyw. Zbigniew Głowienka i Śląskiego - gen. dyw. Fryderyk Czekaj, który wcześniej był pierwszym dowódcą 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej.

"Obecnie wielu żołnierzy Pomorskiego Okręgu Wojskowego pełni mandatowe zadania na wzgórzach Golan i Bałkanach, w Libanie i w Afganistanie. Jednak najwięcej naszych żołnierzy uczestniczy w misji irackiej, która była i jest najtrudniejsza" - podkreślił gen. dyw. Zbigniew Głowienka.

Wyjeżdżający po raz kolejny do Iraku żołnierze zgodnie przyznawali, że najtrudniejsza jest dla nich rozłąka z rodziną.

"Jadę do Iraku już drugi raz, ale wśród nas są i tacy, którzy udają się tam trzeci raz. Bez wątpienia, nie jest to łatwa służba, ale żyjemy tam, jak w rodzinie, i nawzajem wspieramy się. Sytuacja w Iraku ciągle zmienia się. Z pewnością czeka nas wiele nowych i trudnych zadań, ale czujemy się dobrze przygotowani" - powiedział st. chor. Tomasz Oleś.

Żołnierzy udających się do Iraku pożegnano w czasie uroczystej zbiórki z okazji drugiej rocznicy powstania 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Po oficjalnych uroczystościach żołnierze wraz z rodzinami wzięli udział w pikniku na terenie jednostki.

Obecnie w 1. Pomorskiej Brygadzie Logistycznej służy 200 oficerów, 800 podoficerów i szeregowych zawodowych oraz 500 żołnierzy służby zasadniczej. (PAP)

rau/ bno/

Tagi: żołnierze, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz