Notowania

wiadomości
28.11.2012 20:44

Bydgoszcz: Prof. Jerzy Ziółko honorowym doktorem UTP

Godność doctora honoris causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego otrzymał w środę prof. Jerzy Ziółko. Naukowiec specjalizuje się w budowie zbiorników i konstrukcji stalowych.

Podziel się
Dodaj komentarz

Godność doctora honoris causa Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego otrzymał w środę prof. Jerzy Ziółko. Naukowiec specjalizuje się w budowie zbiorników i konstrukcji stalowych.

Naukowiec jest cenionym w kraju i zagranicą specjalistą od konstrukcji metalowych, szczególnie zbiorników na ciecze i gazy. Jak podkreśliły władze UTP przyznając tytuł doktora honoris causa, naukowiec i wykładowca zasłużył na to wyróżnienie "swoją wiedzą i doświadczeniem, którymi dzieli się z innymi".

Jerzy Ziółko urodził się 29 listopada 1934 roku w Radomiu. Jest absolwentem Wydziału Budownictwa Lądowego Politechniki Gdańskiej, której był pracownikiem do czasu przejścia na emeryturę w 2005 roku, ale nadal jest jej współpracownikiem.

Od 1998 prof. Ziółko jest pracownikiem Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy. Na swoim koncie ma 184 publikacje naukowe, cztery książki, których jest jedynym autorem, a jest też współautorem kolejnych dziesięciu.

Część jego publikacji została przetłumaczona na języki rosyjski i angielski. Wygłosił 119 referatów i wielokrotnie występował z prelekcjami na zagranicznych konferencjach naukowych.

Prof. Ziółko wielokrotnie dzielił się swą wiedzą z krajowym i zagranicznym przemysłem, m.in. przez 15 lat był konsultantem płockiej rafinerii w zakresie modernizacji i remontów zbiorników oraz doradzał przemysłowi okrętowemu. W ostatnich latach z jego wiedzy korzystano także przy rozbudowie baz paliwowych dla potrzeb NATO i budowie gdańskiego stadionu na EURO. (PAP)

olz/ abe/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz