Notowania

wiadomości
28.03.2011 20:11

Bydgoszcz: Studenci będą pracować przy obsłudze informatycznej prezydencji

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy będzie współpracować z firmą IT.expert z Warszawy przy odbsłudze informatycznej spotkań w czasie polskiej prezydencji w UE. Pracę przy realizacji projektu znajdzie 60 studentów.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy będzie współpracować z firmą IT.expert z Warszawy przy odbsłudze informatycznej spotkań w czasie polskiej prezydencji w UE. Pracę przy realizacji projektu znajdzie 60 studentów. *

O współpracy przy tworzeniu "Centrum Kompetencyjnego Obsługi Informatycznej Przewodnictwa Polski w Radzie Unii Europejskiej" w poniedziałek poinformowali prezes IT.expert Andrzej Albera i rektor UTP prof. Antoni Bukaluk.

"Nasza firma jest odpowiedzialna za obsługę informatyczną spotkań, czyli zapewnienie infrastruktury i wsparcie użytkowników. Postanowiliśmy w ramach projektu współpracować z uniwersytetem i zdeklarowaliśmy zatrudnienie dla 60 studentów, którzy będą odpowiedzialni za wsparcie użytkowników, tj. prowadzenie rejestru zgłoszeń i usuwanie awarii" - powiedział prezes Albera.

Nabór studentów do pracy w centrum obsługi informatycznej rozpocznie się we wtorek. Kandydaci będą oceniani pod kątem wiedzy fachowej, znajomości języka angielskiego i umiejętności pracy w zespole. Studenci zakwalifikowani do udziału w projekcie przejdą kilkutygodniowe szkolenie. Za pracę przy obsłudze spotkań w czasie prezydencji mają zarobić około 3 tysięcy złotych miesięcznie.

Rektor podkreślił, że o zaproszeniu uniwersytetu do współpracy zdecydował wysoki poziom kadry i infrastruktura teleinformatyczna, która należy do najlepszych na polskich uczelniach.

"Współpraca przy tworzeniu centrum jest wielką szansą dla uniwersytetu, a zwłaszcza dla studentów, którzy będą mieli okazję sprawdzić zdobytą wiedzę fachową w praktyce. Wierzę, że studenci są odpowiednio przygotowani. Nasza sieć komputerowa, zarówno lokalna, jak i miejska jest bardzo dobrze przygotowana do najnowocześniejszych zadań" - mówił prof. Bukaluk.

Spółka IT.expert wygrała przetarg rozpisany przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji na obsługę informatyczną spotkań w czasie prezydencji. Umowa w tej sprawie została zawarta 15 lutego.

Do zadań firmy należeć będzie zapewnienie łączy telekomunikacyjnych, dostępu do internetu, stworzenie sieci lokalnych i dostarczenie zestaw komputerowych dla organizatorów i uczestników spotkań, a także zagwarantowanie zasilania, łączności telefonicznej, usuwanie usterek i awarii.

Firma posiada biura w Warszawie, Lublinie i Bydgoszczy; zatrudnia 100 osób. Jej przychody za 2010 r. wyniosły 140 mln zł netto.

Polska będzie przewodzić w Radzie Unii Europejskiej od lipca do grudnia 2011 r.(PAP)

rau/ ls/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz