Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Byki raniły śmiałków podczas gonitwy w Pampelunie

0
Podziel się

Do szpitali trafiło w sumie sześć osób, jedna w stanie ciężkim.

Byki raniły śmiałków podczas gonitwy w Pampelunie
(PAP/EPA)
bEhSqrzF

fot: PAP/EPA_ fot: PAP/EPA _[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://galerie.money.pl/ranni;podczas;gonitwy;z;bykami;w;pampelunie,galeria,3960,0.html)Dwie osoby zostały ugodzone rogami, a co najmniej cztery inne odniosły obrażenia z powodu upadków podczas drugiej gonitwy z bykami w ramach fiesty ku czci św. Fermina w Pampelunie, na północy Hiszpanii.

Jeden mężczyzna jest poważnie ranny, gdyż został ugodzony przez byka rogiem w klatkę piersiową - powiedział dr Fernando Boneta z miejscowego szpitala. Jak dodał, drugi mężczyzna, ugodzony w nogę, jest w lepszym stanie.Pozostałe cztery ranne osoby zostały posiniaczone podczas upadków.

W gonitwie, w której uciekano przed sześcioma bykami, wzięły udział tysiące ludzi. 850-metrowa trasa wiodła wąskimi uliczkami Pampeluny do areny w północnej części miasta.

bEhSqrzH

Doroczne gonitwy z bykami są w Pampelunie organizowane w ramach uroczystości ku czci świętego Fermina. Początki święta na cześć patrona miasta sięgają XIV wieku.

Fiesta ku czci św. Fermina to nieustanne zabawy, parady, koncerty i tańce, ale gonitwy byków i ludzi są najważniejszą atrakcją. Zostały rozsławione w świecie dzięki wydanej w 1926 roku powieści Ernesta Hemingwaya _ Słońce też wschodzi _.

Od 1911 roku, gdy rozpoczęto prowadzenie statystyk, w biegach z bykami poniosło śmierć 15 osób. W ubiegłym roku w starciu z bykiem zginął 27-letni Hiszpan.

bEhSqrAi
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)