Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Były piłkarz Arki Gdynia skazany na dwa lata więzienia za gwałt

0
Podziel się

Na karę dwóch lat więzienia skazał w środę Sąd Rejonowy w Sopocie byłego
piłkarza Arki Gdynia 33-letniego Grzegorza P., oskarżonego o zgwałcenie 17-latki. Obrona
zapowiedziała apelację.

bEhDzOSt

Na karę dwóch lat więzienia skazał w środę Sąd Rejonowy w Sopocie byłego piłkarza Arki Gdynia 33-letniego Grzegorza P., oskarżonego o zgwałcenie 17-latki. Obrona zapowiedziała apelację.

Do gwałtu doszło latem 2007 roku w godzinach popołudniowych na plaży w Sopocie. Według policji Grzegorz P. wraz ze swoją ofiarą pili wcześniej alkohol w jednym z pobliskich pubów. Świadkowie widzieli m.in., że para kąpała się w morzu. Oboje leżeli potem na plaży, gdzie mężczyzna wykorzystał seksualnie dziewczynę.

Proces w tej sprawie ruszył w grudniu 2007 roku. Z uwagi na dobro pokrzywdzonej kobiety sąd wyłączył wówczas jawność postępowania. W marcu 2008 roku zapadł wyrok, w którym Grzegorz P. został skazany na dwa lata więzienia. Od tego wyroku odwołał się obrońca b. piłkarza, wskazując m.in. na fakt, że w czasie procesu nie przesłuchano wszystkich świadków.

bEhDzOSv

Gdański sąd okręgowy podzielił wątpliwości obrońcy i skierował sprawę do ponownego rozpoznania. Drugi proces skończył się właśnie w środę - identycznym wyrokiem, jak pierwszy. Obrońca piłkarza, Paweł Brożek, powiedział PAP, że również od tego wyroku zamierza złożyć apelację.(PAP)

aks/ bno/ jra/

bEhDzOSW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)