Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Cały świat czeka na prezydenta Czech"

0
Podziel się:

Europejska Partia Ludowa apeluje do Vaclava Klausa o podpis pod Traktatem Lizbońskim.

"Cały świat czeka na prezydenta Czech"
(ec.europa.eu)

Wilfried Martens, prezes *Europejskiej Partii Ludowej apeluje do Vaclava Klausa o podpis pod Traktatem Lizbońskim, _ aby Unia Europejska mogła iść naprzód _.*

Prezes EPL Wilfried Martens wyraził zadowolenie z podpisania Traktatu przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego, co było aktem _ formalizującym demokratyczną decyzję polskiego parlamentu _.

Po irlandzkim _ tak w referendum i ratyfikowaniu traktatu lizbońskiego przezLecha Kaczyńskiego, jedynym krajem w Unii, który nie przyjął jeszcze dokumentu, pozostaną Czechy.
_ - Nie trzeba wspominać, że cały świat czeka, by to samo zrobił prezydent Republiki Czeskiej, gdyż już kilka miesięcy temu czeska Izba Poselska i Senat ratyfikowały Traktat przytłaczającą większością głosów _ - napisał Martens.
- Dlatego apeluję do prezydenta Czech, by zakończył ten proces tak szybko, jak to możliwe, aby jego kraj i UE mogły iść naprzód _ - głosi komunikat.

Prezydent Czech Vaclav Klaus domaga się uzupełnienia tekstu Traktatu zastrzeżeniem ograniczającym obowiązywanie Karty Praw Podstawowych wobec Republiki Czeskiej - by wyeliminować groźbę zgłaszania w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości roszczeń majątkowych wysiedlonych po wojnie Niemców.

wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)