Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Caritas: prawie dwa miliony zł na rzecz poszkodowanych powodzian

0
Podziel się:

Prawie dwa miliony zł przekazała dotychczas Caritas Polska na rzecz
poszkodowanych osób w wyniku powodzi, która nawiedziła na przełomie czerwca i lipca południe Polski
- poinformowała we wtorek PAP Paulina Rozynek z biura prasowego Caritas Polska.

bEJJZwlh

Prawie dwa miliony zł przekazała dotychczas Caritas Polska na rzecz poszkodowanych osób w wyniku powodzi, która nawiedziła na przełomie czerwca i lipca południe Polski - poinformowała we wtorek PAP Paulina Rozynek z biura prasowego Caritas Polska.

Dodała, że kolejną transzę pomocy w wysokości 595 tys. zł organizacja przekazała we wtorek. I tak 70 tys. zł przekazano Caritas świdnickiej; 150 tys. zł Caritas rzeszowskiej i 200 tys. zł dla Caritas tarnowskiej. Caritas toruńska, która zorganizowała specjalny turnus kolonijny dla dzieci z terenów dotkniętych powodzią, otrzymała od Caritas Polska dofinansowanie kolonii w wysokości 25 tys. zł. Caritas Diecezji Częstochowskiej otrzymała na pomoc ofiarom trąby powietrznej 150 tys. zł.

18 lipca mieszkańcy Gorzkowic, Rozprza, Kodrąb i Dmanin z terenu archidiecezji częstochowskiej zostali po raz kolejny dotknięci przez trąbę powietrzną. Zniszczeniu uległo 46 domostw oraz 35 budynków gospodarczych, wiele hektarów lasów i upraw rolnych.

bEJJZwlj

Jak podkreśliła Rozynek, pieniądze, które zostały przekazane we wtorek, pochodziły z części zbiórki, która w kościołach parafialnych w całej Polsce odbyła się 12 lipca.

Dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz zwrócił się z apelem do pracowników i wolontariuszy organizacji, by "nie ustawali w wysiłkach na rzecz pomocy poszkodowanym powodzianom". Dodał, że "pomoc będzie potrzebna zwłaszcza wtedy, gdy zapomną politycy czy media. Powinniśmy zadbać, by potrzebującym nie zabrakło pomocy materialnej, ale przede wszystkim naszego serca".

Jak poinformowała Rozynek, od 29 czerwca do 10 lipca Caritas Polska przekazała już 1 mln 310 tys. zł. We wtorek dodano kolejne 595 tys.

Można nadal wspierać działania prowadzone przez Caritas, wysyłając SMS o treści "Pomagam" pod nr 72 902 (koszt 2,44 zł z VAT) lub wpłacać pieniądze na konto Caritas Polska, ul. Skwer Kard. Wyszyńskiego 9, 01-015 Warszawa, Bank PKO BP S.A. 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem: "Powódź Południe". Poczta Polska zwolniła wpłaty z dodatkowych opłat. (PAP)

bEJJZwlp

skz/ wkr/ bk/

bEJJZwlK
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)